تبلیغات
 همسفران نور - سی دی مروارید و غذای ما دوای ماست

به نام خدا

امروز دوشنبه 96.9.13 لژیون نور به استادی خانم فاطمه دوست داشتنی و همسفران با وفا به دستور جلسه سی دی های  مروارید و غذای ما دوای ماست راس ساعت 4:45شروع به کار نمود.

گاهی فکر می کردیم آنها خیلی خوشبخت هستند و حتی به خداوند گله مند بودیم که این ها چرا از همه نظر خوبند و خوشبخت هستند ؛این چیزی است که ما در ظاهر زندگی آنها می بینیم ،هیچوقت از نزدیک درون و صور پنهان زندگی آنها را که ندیده ایم ،پس همیشه  مواظب باشیم قضاوت وبرداشت های ما بر اساس ظاهر نباشد درمورد هر چیزی و هر انسانی ...................................

خانم فاطمه : سلام دوستان فاطمه هستم همسفر،

خدارا شکر که یکبار دیگر صورت ماه شما را می بینم و از کنار شما بودن لذت می برم.امیدوارم حال همگی خوب باشد.

نکاتی از مرزبانی:

صحبت کردن با راهنمای مسافر ممنوع است .

از این به بعد اجازه آوردن شیرینی در لژیون خود را دارید .

روزهای پنج شنبه در جلسه عمومی حتماًحتماً با پوشش مناسب تشریف بیاورید.

هر خدمتی به شما داده می شود بدون چون وچرا پذیرا باشید و به بهترین نحو ممکن به انجام برسانید.

کسانی که سفر دومی هستند و تمایل به شرکت در مشاوره تازه واردین دارند به مرزبانی مراجعه کنند.

به حامی ورزش نیاز داریم و می توانید حتماً کمک کنید .بدانید هر کمکی بکنید برکت آن به زندگی تان برمی گردد.

دو هفته آینده جشن همسفر است ،کسانی که در گل آرایی و تزئینات تجربه دارند و می توانند کمک کنند به مرزبانی مراجعه کنند.

در پایان خیر مقدم می گویم ورود کمک راهنمایان جدید را به لژیون نور.

همسفر مرضیه : در ابتدا آقای مهندس داستان روباه و لک لک را تعریف کردند و از آن نتیجه گیری کردند که این نوع کار ،کار هر روز ما انسان هاست که مثلاً شخص را به ناهار دعوت می کنیم ولی کنارش به او زخم زبان می زنیم و یا گوشه و کنایه می زنیم و این رفتار ناپسندی است ................

خانم فاطمه :به غیر از نتیجه گیری آقای مهندس من نتیجه ی دیگری هم می گیرم ولی ابتدا شما بگویید فکر می کنید چه نتیجه ایی است ؟

همسفر زهره (کمک راهنمای جدید): به نطرم همان قانون عمل و عکس العمل را اشاره می کنند که ما هر کاری بکنیم به خودمان بر می گردد.

خانم فاطمه : از زاویه دیگری هم می شود به این داستان نگاه کردکه هر وقت کسی به ما بدی می کند ما تلافی نکنیم بلکه برعکس آن بدی که دیدیم خوبی کنیم .

همسفر مرضیه : در ادامه راجع  قانون عمل و عکس العمل صحبت کردند.و سپس در مورد دعا جزئیاتی را بیان نمودند، دعا به معنی درخواست از خداوند است اما در دعا کردن دو نکته مهم است یکی اینکه برای  خواسته ایی که داریم چقدر برای رسیدن به آن تلاش می کنیم و دیگر اینکه آیا آن خواسته منطقی هست یا نه؟وقتی از کسی التماس دعا داریم ،اینگونه نیست که کاری مثبت یا خیری انجام نداده باشیم و حالا از او بخواهیم برایمان دعا کند نه اینکه دعایش تاثیر نداشته باشد بلکه باید کاری خیر انجام داده باشیم و بعد خواسته ایی داشته باشیم و بخواهیم دعایمان کنند . ما به هرشیوه ایی می توانیم  با خداوند با صحبت کنیم  و از او خواسته داشته باشیم و زمانی که حضرت موسی به شخصی که خیلی عامیانه  با خداوند صحبت می کرد ایراد گرفت خداوند ندا داد که شیوه صحبت کردن با من مهم نیست و تو برای وصل امدی نه برای فصل نمودن.پس برای دعا کردن قالب خاصی نیست .

خانم فاطمه : نکته دیگر اینکه حتماً خواسته خود را تجسم کنید ، گاهی از خدا چیزی را می خواهیم اما لقه لقه زبان ما حرف هایی در خلاف جهت آن خواسته است و زبانی و ذهنی حرف هاو فکر و ذهنیت  منفی داریم ،مثلاُ من که بدبختم یا بدشانسم و......بنابراین باید در جهت خواسته خود تلاش کنیم و حرکت کنیم و در افکار خود ایمان وباور داشته باشیم که به آن می رسیم.

همسفر بهار : تا وقتی ما خودمان چیزی که برای خودمان می خواهیم را نمی بینیم آنوقت توقع داریم دیگران ببینند ،مثلاًما سلامتی می خواهیم ،ولی وقتی خودم را به صورت انسان سالم نمی توانم تصور کنم چطوری  می خواهم آن خواسته تحقق پیدا کند.

خانم فاطمه: دقیقاً همینطور است همه چیز از درون و ذهن ما شروع می شودو بعد در گفتار ما نمایان میشود و بعد در رفتار ما نمود می یابد،خداوند هرگز انسان ها را جدا نکرده که مثلاً تو آدم موفقی باش و تو دیگری نه ، خدا برای همه بستر راآماده می کند و به همه به یک میزان توانایی وصور آشکار و پنهان داده است و این خود ماییم که چقدر به خواسته ها جهت می دهیم و در جهت ان تلاش می کنیم و چقدر بهره می بریم .

همسفر مرضیه :با نفرین کردن ما هم برای کسی اتفاقی نمی افتد.در زندگی همه گره و مشکلاتی هست و با وجود گره ها انجام عمل سالم سخت است . بعضی وقت ها انسان در فکر و ذهن خود از چیزی تصور بزرگی می سازد و به صورت مرواریدی می بیند ولی وقتی به ان می رسد چیز دیگری است یا می شود.داستان خیک پنیر را تعریف کردند وگفتند پس در ظاهری  یک چیز را تصور می کنیم ولی در باطن چیز دیگری است و مثلثی را با اضلاع خیک پنیر و دو نفری که به دنبال آن خیک بودندرا مطرح نمودند و گفتند که هر کدام دارای صور آشکار و پنهان هستند. تمامی ما هم دارای صور آشکار و پنهان هستیم.

خانم فاطمه : گاهی ما از دور چیزی را می بینیم و فکر می کنیم قشنگ است ولی وقتی به آن می رسیم می بینیم که نه آن زیبایی را ندارد. مثالش همین آدم های دور وبر ما که گاهی فکر می کردیم آنها خیلی خوشبخت هستند و حتی به خداوند گله مند بودیم که این ها چرا از همه نظر خوبند و خوشبخت هستند ؛این چیزی است که ما در ظاهر زندگی آنها می بینیم ،هیچوقت از نزدیک درون و صور پنهان زندگی آنها را که ندیده ایم ،پس همیشه  مواظب باشیم قضاوت وبرداشت های ما بر اساس ظاهر نباشد درمورد هر چیزی و هر انسانی .

همسفر نسیم : برای من به عینه  موردی پیش امد که دقیقاً این قسمت سی دی را حس کردم ،  در کلاسی درسی شرکت کردم که در ظاهر همه چیز خوب و درست بود و به من امید پیشرفت داد ولی با گذشت زمان متوجه شدم که به سمت نتیجه ایی بد در حرکت هستم و فهمیدم گاهی ممکن است عمل سالمی هم به نتیجه بدی ختم شود.

همسفر حکمت : نمونه ایی که عصر حاضر همگی ما ها با آن روبرو هستیم این تبلیغات تلویزیونی است که مثلاً داروی ترک اعتیاد دوهفته ایی  را تبلیغ می کند یا در مورد بلند شدن قد و.... تاکنون هیچ کس در مورد نتیجه گرفتن از این ها نگفته است و تمامی این ها ظاهر قضیه است و جنبه مادی دارد و ما را به همان ناکجا آباد می برد،پس هوشیار باشیم که بدون توجه به پشت پرده های آن و صور پنهانی آنها تصمیم به انجام نگیریم .

همسفر فرزانه ۰کمک راهنمای جدید): ضرب المثل قدیمی هست که «صدای دهل از دور خوش است »،یعنی صدای دهل را که از دور می شنویم قشنگ است اما از نزدیک صدای خشن وآزاردهنده دارد .قبل از آمدن کنگره خودم ساده لوح بودم و هر تبلیغ تلویزیونی را برای ترک اعتیاد باور می کردم و بدون توجه به صور پنهان آن به دنبال انجام آن بودم.

خانم فاطمه : آقای مهندس می گویند بیست سال است که دارم می گویم به صور پنهان هر چیزی توجه کنید و هر چیزی همین صور آشکار نیست و دارای صور پنهان است .پس توجه کنید.

همسفر مرضیه : اسلام اوردن خیلی راحت است و با گفتن ذکر اشهدان...شما اسلام می اورید ولی ایمان اوردن مشکل است و ایمان آوردن یعنی انجام عمل سالم.کنگره مانند گردبادسبز است . یعنی افرادی که قوانین را رعایت نمی کنند کم کم به بیرون رانده می شوند و کسانی که منظم هستند و قوانین را رعایت می کنند به سمت صعود پرتاب می شوند.

خانم فاطمه : علت اینکه به بعضی ثروت داده می شود و به بعضی نه را چه گفتند؟

همسفر مرضیه : برای آزمایش و ازمون و امتحان خداوند  است .

خانم فاطمه : خداوند به هر کسی شرایطی را برای رشد و آموزش می دهد که براساس آن شرایط و توانایی اش بتواند رشد کند.و همه این نگرانی ها که داریم چرا برخی ثروتمند و برخی فقیرهستند به خاطر این است که خداوند را خوب نشناختیم و تمامی آنها برداشت ها ی ذهنی ماست که قضاوت  و ناسپاسی می کنیم .

همسفر وجیهه : گاهی گره و مشکلی داریم که با عمل سالم هم حل نمی شودو گاهی هم نمی شود از کسی کمک گرفت آیا بهتر نیست به گذر زمان واگذار کنیم و عکس العملی نشان ندهیم و سکوت کنیم .

خانم فاطمه : این راه حل خوب است اما منظور آقای مهندس این نیست که بیایم برای آن گره عمل سالم انجام دهیم،  همه ما ها گره ومشکل داریم ،کلاً ما عمل سالم انجام دهیم ودر مسیر درست باشیم ،خوبی کنیم و این انجام دادن ها در ادامه باعث میشود که گره های درونی من باز شود.

 همسفر بهار:ما خوب بودن را با بدنبودن اشتباه گرفتیم ؛ به ما همیشه توصیه می کنند باید کارهای خوب انجام بدهیم نه اینکه به دنبال انجام ندادن کارهای بد باشیم ، تا به محبت برسیم و نه اینکه نسبت به اطراف بی تفاوت باشیم و عکس العمل نداشته باشم .

همسفر رویا: اصلاً هدف خلقت آموزش دیدن ماست  و اینکه بد نباشیم کافی نیست وهدف این نیست که به جنگ بدی ها برویم.

خانم فاطمه :اینکه زور بزنیم به سمت بدی نرویم هم سخت و هم باعث مشکلات بیشتری میشود چون متمرکزرو بدی شدیم وبه آن ها انرژی می دهیم . ولی وقتی به سمت خوبی و نور می روی ،یک دفعه متوجه می شوی که دیگر بدی نداری و یا کم رنگ شدند.تنها اسلحه ایی که مارا مقابل بدی ها قرار می دهد خوبی کردن است و اینگونه انرژی از دست نمی دهیم.

همسفر رویا : چیزی که در کنگره به یقین دیدیم وبه نتیجه رسیدم ،درمان وتعادل است و دیدگاه کنگره دیدگاه الهی است چون در این دیدگاه هست که انسان بقا دارد و هر عملی دارای عکس العملی است .صور پنهان  یک جهان اکبراست . مانندبیماری هاست که دارای صور ظاهر و باطن است . ما بیماری اعتیاد را درمان می کنیم مشروط به اینکه بدن انسان آلوده نشده باشدو وقت نگذشته باشد .سخنی که گذشتگان به آن اعتقاد دارند این است غذای ما دوای ماست و دوای ما غذای ماست .یعنی عامل بیماری و درمان ما غذای ماست.

هفته آینده :سی دی هفتگی آسیب شناسی و نوشتار وادی چهاردهم

سبز و آفتابی باشید.تاریخ : شنبه 18 آذر 1396 | 01:51 ق.ظ | نویسنده : همسفر حکمت | نظرات

  • paper | شوم | پارک ایران