تبلیغات
 همسفران نور - گزارش عملکرد لژیون نور « جان و گره عشق 1،2»

به نام خدا

امروز دوشنبه 96.8.29،لژیون نور به استادی خانم فاطمه عزیز و همسفران مهربان با دستور جلسه  سی دی های «جان و گره عشق 1،2» راس ساعت 4:30شروع به کار نمود.

                             

        

 اگر بخواهیم وادی سوم را در یک کلمه خلاصه کنیم ؛این است که خویشتن دوستی را به ما یاد می دهد و نه خودخواهی را . خویشتن دوستی یعنی که هیچ کس به اندازه تو نمی تواند به خودت کمک کندو باید خودت را با تمام مشکلاتی............... 


سلام فاطمه هستم ،همسفر

خدارا شکر که باز شما عزیزان را می بینیم .خیلی خوشحالم و خیلی خوبم ،امیدوارم که حال همگی خوب باشد.

مشارکت در دستور جلسه عمومی « وادی سوم و تاثیر آن بر من »

در وادی سوم به زبان ساده گفته میشود هیچ کس به جز خودت به فکر تو نیست و می گوید به فکر خودت باش . به نظر شما آیا این به فکر خودت باش همان خود خواهی است ؟آیا ما در آموزش ها خودخواهی داریم ،این به فکر خودت باش یعنی چه ؟

همسفر نسیم : یعنی اینکه نخواهیم دیگران بیایند و مشکلات ما را حل کنند و دیگران به فکر ما باشند گاهی در زندگی که با مشکلی مواجه میشویم انتظار داریم فامیل یا اطرافیان جمع شوند وبه حل مشکل کمک کنند .واینطوری حریم زندگی برای اهل فامیل باز می شود و آنها برای ما تصمیم خواهند گرفت و در نتیجه کانون خانواده روز به روز سردتر خواهد شد . بنابراین خود ما باید به فکر خود باشیم و راه حل مشکل را بیابیم.

همسفر سمیه (کمک راهنما جدید ):مشکلات دو سر دارند ،یک سر آن درون ماست و سر دیگر آن بیرون از ماست ،اگر خودمان برای حل مشکل خود کاری نکنیم سر مشکلی که درون ماست همانگونه باقی می ماند و شاید هم بزرگتر از قبل شود و کسی هم که دلسوز باشد و پیدا شود و خیلی هم کمک کند آن سر مشکل که بیرون است را حل می کند .پس اگر خودمان مشکل را از طریق آموزش و جهان بینی و ریشه یابی کردن آن حل کنیم قطعاً مشکلات بر طرف خواهند شد.

همسفر حکمت : یکی از ویژگی های ما انسان ها این است که دوست داریم فرافکنی کنیم ، فرافکنی یعنی چه ؟یعنی اینکه تقصیر مشکلات را مداوم به گردن دیگران می اندازیم و خود را پاک و مبرا می دانیم .در این وادی می خواهد که این خطای تفکر را از بین ببریم و بدانیم که خود ،این مشکل را درست کردیم و خود، باید حلش کنیم و مسئولیت آنرا بپذیریم.

همسفر مهین : در سی دی از نقطه تا اقیانوس توضیح می دهند که وقتی انسان به دنیا می آید یک نقطه است و بعد اقیانوس می شود و مجددآً با مرگ نقطه می شود و نفسش تحویل گرفته می شود ،در این مسیر اگر من یاد نگیرم که قبول مسئولیت کنم و مشکلات را حل نکنم صدرصد به آن اقیانوس نمی رسم .گاهی حتی کمک دیگران ضرر وزیان است و تصمیم گیری آن ها عذاب است و این مربوط به کسانی است که از مسئولیت ها فرار می کنند . مشورت کردن خوب است اما تصمیم باید با خودمان باشد.

همسفر فرزانه (کمک راهنمای جدید ): این وادی از ما می خواهد که از درون جوشش داشته باشیم و یک مَثَل قدیمی هست که می گوید ، چاه باید خودش آب بدهد و اگر هم کانتینر کانتینر آب به آن بر یزید نهایتاًخشک می شود.

خانم فاطمه : اگر بخواهیم وادی سوم را در یک کلمه خلاصه کنیم ؛این است که خویشتن دوستی را به ما یاد می دهد و نه خودخواهی را . خویشتن دوستی یعنی که هیچ کس به اندازه تو نمی تواند به خودت کمک کندو باید خودت را با تمام مشکلاتی که داری از هر نظر خودت را دوست بداری و به خود احترام بگذاری ،مشکلات ، عیب ها و نقدهای خود را ببینی و به خودت حق اشتباه بدهی و به دلیل وجود این ها خود را سرزنش نکنی . خودخواهی معنی دیگری دارد یعنی برای رسیدن به خواسته های خودت دیگران را زیر پا بگذارید و به دیگران ظلم کنید و یا حق دیگران را از بین ببرید تا به خواسته خود برسید. خودخواهی ریشه در منیت دارد اما خویشتن دوستی ریشه در عشق و تعادل و خودشناسی و دانایی دارد.

در ادامه جلسه« حرمت کنگره » خوانده شد ورهجویان  به رعایت تک تک موارد آن  ملزم شدند.

خلاصه سی دی جان

همسفر اکرم: در قرون وسط آنقدر به کشیشان بها دادند که خرافات بسیاری بوجود آمد تا اینکه در قرون رنسانس افراد گفتند چیزهایی را قبول می کنیم که به عینه  با چشم ببینیم و این باعث شد تا به صور پنهان خیلی  توجه نشودو این شد که بسیاری از بیماری های روان بدون درمان مانند.اما در اموزش های کنگره به صور پنهان بسیار توجه می شود و بر مبنای مطالب قرآن  است ،چون این کتاب بسیار به صورپنهان اشاره دارد وآنقدر عظمت دارد که بسیاری از صور پنهان هنوز جزء مجهولات است و ما فقط به صور آشکار این کتاب پی بردیم.در درمان اعتیاد مابر روی سه مقوله جسم وروان وجهان بینی کار می کنیم ..چیزی به اسم ژن نقش سازنده بدن انسان را دارد که بسیاری از بیماری های در خانواده از طریق ژن منتقل می شود  اما اخلاق و رفتار از طریق ژن منتقل نمی شود . پس چرا ما می شنویم مثلاً فلانی فطرتاً به ژنش رفته که فرضا عصبی است یا رفتار خاصی دارد؟

خانم فاطمه : اگر اخلاق از طریق ژن منتقل نمی شود پس چرا بچه ها اکثر مواقع رفتاری مشابه پدر و مادر خود دارند؟

همسفر فهیمه (کمک راهنمای جدید):در وادی سیزده گفته می شود که بر اساس حکمت خدا وپیشینه فرد یک سری ژن ها منتقل می شودپس حکمت خداوند و پیشینه طرف بوده که کسی مثلاًفلج بدنیا می آید اما می توان با آموزش و پیگیری و درمان ژن معیوب را در برخی موارد اصلاح کرد.

همسفر افسانه : اخلاق و رفتار ربطی به ژن ندارد و مربوط به صور پنهان انسان است .

همسفر نسیم : گفتند: ژن خودش نیست که اخلاق را منتقل می کند بلکه ژن موجب فعال شدن یک سری از همرمون ها می شود و تغییرات این هورمون ها در اخلاق و رفتار موثر است .

خانم فاطمه :ژن نیست که اخلاق را تعیین می کند .ژن مانند یک نقشه است یعنی ژن مشخص می کند که این مواد بدن مثلاً دوپامین تا په اندازه ترشح شود و این نقشه از ژن والد گرفته می شود.اما مقدار ترشح هورمون ها ست که اخلاق را تعیین می کند . و یک بخشی از آن هم برمی گردد به روز الست و به جان ونفس انسان .

همسفر اکرم : انتقال اطلاعات و صفات فرد در صور پنهان صورت می گیرد و ما به این بلوغ فکری رسیدیم که با دانستن این مطالب می فهمیم که پس از مرگ هنوز بقا داریم و دیگر از طریق خودکشی و مصرف مواد خودمان را ازبین نمی بریم چون حتی بعد از مرگ هنوز هستیم و عذاب خواهیم کشید.با بودن در صراط مستقیم به غیر از جهنم وبهشت آن ما به آرامش و آسایش می رسیم.

خانم فاطمه جان چیست ؟

همسفر اکرم : شامل صور پنهان است .

همسفر حکمت : اگر جسم فیزیکی را از انسان جدا کنیم آنچه می ماند جان است .

خانم فاطمه :مجموعه جن ونفس وروح جان است و اگر جسم را جدا کنیم باقی مانده آن جان، یعنی جن ونفس و روح است.روح همان قسمتی است که ما را به خوبی ها و جن قسمتی که ما را به بدی ها دعوت می کند و نفس بین این هاست و اجرا می کند.اگر روح نباشد جن ونفس هم نیست .

خانم فاطمه :سه کاری که آقای مهندس انجام دادند چه بوده است؟

همسفر اکرم : روش  Dstو شربت OTو Dsab.

که Dsabبرای درمان یبوست ، رفع جوش صورت ، رفع چروک ، درمان کم خونی ، واریس موثر است.

سی دی گره عشق (1،2)

همسفر رویا : گاهی در انسان کشش و جاذبه ایی بوجود می آید که نتیجه بدی دارد مثل جنون و خودکشی .پس صور دیگری در کار است مثلاًکسی که خود را منفجر می کند، این  شکلی است از نفرت که  ویرانی  به خود گرفته است بعد می گویند ،ممکن است آدمی کسی را ببیند و چنان جاذبه ایی در او بوجود آید که تمام احساسات اورا در برگیرد و این به این دلیل است که صفاتی را در آن فرد می بینیم که در ما وجود ندارد و یا اگر بوده است ازبین رفته است .

خانم فاطمه : چرا این عاشق شدن که این همه شدید بوده است به تخریب ،نفرت، انفجار و خودکشی  و یا به آرزوی مرگ معشوق می رسد؟

همسفر رویا : ابتدا همه چیز خوب است ولی در ادامه سخت می شود و این به علت اختلالاتی است که درسیستم خمر شخص بوجود می آید.

خانم فاطمه : چرا جذب طرف می شویم ؟

همسفر رویا : چون صفاتی را داشتیم و در ما از بین رفته در طرف می بینیم .

همسفر حکمت : وقتی پا در تاریکی می  گذاریم این جذبه ایجاد میشود.

خانم فاطمه :وقتی نقض فرمان می کنیم وارد تاریکی می شویم و راه ضد ارزش در پیش می گیریم این ویژگی ها را از دست می دهیم و تا شخصی پیدا میشود و آن صفات را دارد  باعث می شود آن خلا در من پر شود وبه سمت او کشش   پیداکنم .

همسفر رویا:       بسته احساسی که اینک وا شدی                      کهنه عشقی آمد و شیدا شدی

                            آنچه دادی شد مثال دانه ها                            عشق مخلوقت نخ تسبیح ما

 

همسفر رویا : عشق مخلوق مثل نخی است که دانه ها را پشت سر هم می بیند و کاربردی می کند.

خانم فاطمه : آن نخ تسبیح مثل آدمی است که تو عاشقش شدی و وقتی هست تو می توانی همه کارهات را انجام بدهی مثل وقتی که دانه های تسبیح پشت سر هم است و شما می توانید ذکر بگویید و از آن استفاده کنید ولی وقتی نخ نباشد دانه ها می پاشد و دیگر تسبیح آن کارائی را ندارد ،دقیقاًتو می شوی دانه ها و معشوق نخ تسبیح ووقتی آن باشد تو کارائی داری .

همسفر رویا:

یاد وی در جنبش برگی ز باد                          وا نکرده چشم می آید به یاد

هر چه کردی اندرونش حس او                         در نگاهت هاله ای، تصویرگو

همسفررویا : در همه کارهایت داری به او نگاه می کنی و چشم های تو بیانگر این است که حالت خراب است .

خود بدان وابستگی آیه نهی                         پایه هایت بر شن سست می نهی

 

خودت نمی دانی چه بلایی سرت آمده و پاهایت را روی شن ها یعنی جای سست می گذاری و ویران میشوی.اگر معشوق کاری بر خلاف میل تو بکند و یا جواب منفی بشنوی مثل این است که نخ تسبیح تورا کشیدندو دانه هایت پخش می شود.

خانم فاطمه : آیاآدمی با  داشتن چنین احساسی یعنی وابستگی آدم بدبخت و به درد نخور است ؟

همسفر رویا : بله به نطرم آذم بدبخت و به درد نخورو بیمار است چون وابستگی یعنی وا و بسته شدن اما دلبستگی خوب است و هیچ وقت جدا نمی شود و هر جوری هست دوستش دارد.

خانم فاطمه : اصلاً احساس بدی نیست که ما به خاطرش دیگران را سرزنش کنیم ، یک جاهایی انسان با دیدن ضعف هایش حالش بد میشود و به خود گیر می دهد و ناامید می شود و هیچ کاری نمی کند این همان حقه های نفس است .آقای امین می گویند این اشکال ندارد آدم ها باید این احساس را تجربه کنند و این آدم ها که این حس را تجربه می کنند بستری برای صعود دارند و فرصتی برای پیشرفت آن ها است ، مانند تمامی ما ها مه عشق بود که اینجا بیایم وبمانیم تا مسافر ما رها شود پس درمان در ما بود.

 

همسفررویا:                     گر که دلبر از تو رویش بر گرفت                    شد همان تسبیح و نخ را پس گرفت

وقتی این اتفاق افتاد و امکانات تودیگر بکارت نمی آید و خواستی بنای آبادی بسازی باید ابتدا آن را خراب کنی تا بعد آماده ساختن آن بشوی.

خانم فاطمه : در جریان همین زلزله دو دستهد از آدم ها راداریم .یک عده افسرده و غمگین وناامید هستند و یک عده دیگر با دیدگاه مثبت به این شرایط می توانند زندگی خود را بسازند و کسی که قبول می کند شرایط را درست کند رویین تن می شود یعنی مقاوم می شود ودیگر به این راحتی ناراحتی هابه او  آسیب نمی زندو در مقابل سختی ها شکسته نمی شود .

همسفر رویا:   

   تا بریزد برزمین آمال تو                                  پوچ و بی معنا شدی اموال تو

    بر زمین گوید که بگشاید دهن                             تا ببلعد پیش از اتمام سـخن

                          ناتوانی عاقبت مأیوس وار                           خستـــه، نا امید از دیدار یار

 

از همه چیز شخص خسته می شود و وقتی جواب نه یا منفی از یار می شنود حتی دچار شکم روی میشود و علائم خماری فرد مصرف کننده را پیدا می کند یعنی مواد عاشق همان عشقش است ............................

 

خانم فاطمه : بی سیم یعنی تو با افکار واندیشه وذهن به کسی وابسته هستی و باسیم یعنی از طریق مواد خوراکی وابسته می شوی ،هر چند جسم وردان برهم تاثیر دارند.

همسفررویا:

 قلــبت آزرده شده دانم تو را                                  وصف حالت از زبان ما دوا

چون خمار عشق و بیماری شدی                          در پی درمان بیزاری شدی

 

 همسفر رویا : انسان تا جایی پیش می رود که به ناامیدی وبیزاری می رسد و باید انتخاب کند که آتش درون خود را نگه دارد و یا بیرون بریزد.

خانم فاطمه : اگر من بتوانم آتش درون و این سنگ داغ را در دست خود نگه دارم این خودش کلید است .

همسفر نسیم : گاهی این بیزاری از شخص مقابل نیست بلکه از خویشتن خود است در این مواقع چی؟

خانم فاطمه :چون آموزش ها در شما تاثیر داشته پس از طرف مقابل بیزاری ندارید واین خوب است و مشکلی نیست.

همسفررویا: عوارضی مانند خماری که ایجاد می شود  و فرد خود را مقاوم می کند یعنی می خواهد انتقام بگیرد این بستگی به میزان دانایی او دارد.اگر دانایی نسبی باشد رنج را دور میکند اما اگردانایی بالایی داشته باشد رنج را نگه می دارد.

خانم فاطمه : برای اینکه بفهمیم چقدر دانایی ما افزایش یافته ،باید ببینیم در مقابل حرف دیگران تا چه اندازه این رنجش ودرد را در خود نگه می داریم و زهر خود را بیرون نمی ریزیم ،اگر در خود نگه داریم ودر لحظه عکس العمل نشان ندهیم و در زمان مناسب و با کلام آرام باطرف مطرح کنیم یعنی دانایی ما بالا رفته است وگرنه اگر این ناراحتی ورنجش را در لحظه و با لحن وکلام بد و خشمگین و با نفرت بیرون بریزیم یعنی دانایی ما تغییر نکرده است.این سوختن درونی باعث سوختن خار وخاشاک درونی ما می شودو این یعنی پالایش .خار و خاشاک  های درون ما مانند نفرت ،خشم ، بیزاری ،دروغ ،غیبت ،حسادت ،قضاوت و................هستند.

در شکست های عشقی دو را داریم یا آدم سرخورده و ناامید می شویم و احساس بی لیاقتی می کنیم وخشم وناراحتی وزهر خود را بیرون می ریزیم و زخم خود را به دیگران انتقال می دهیم و موجب ناراحتی وآزار و کاهش انرژی ان ها می شویم یا همان باروتی می شویم که با انفجار خود راهی جدید برای صعود پیدا می کنیمو از تاریکی درون به روشنایی و نور برسیم وجهش کنیم و رویین تن شویم تا دیگر آسیب پذیر نباشیم . نقطه کور و را ه درمان در همین سیستم ایکس است که باید از وابستگی درآید و خودش تولید داشته تا خود سیستم به من جواب دهد و به تعادل برسد.

 

 

هفته آینده : خلاصه سی دی های مروارید و غذای ما دوای ماست.

 شاد باشید.

 

 

 تاریخ : یکشنبه 5 آذر 1396 | 11:26 ب.ظ | نویسنده : همسفر حکمت | نظرات

  • paper | شوم | پارک ایران