تبلیغات
 همسفران نور - شگفتی

به نام خالق هستی بخش یکتا

 

امروز دوشنبه 96.7.24 لژیون نور به استادی خانم فاطمه و همسفران پر مهر با دستور جلسه سی دی «شگفتی» و ادامه وادی ششم راس ساعت 4:30شروع به کار نمودند.

 

شگفتی

باچشم بصیرت به تمام شگفتی های هستی نگاه کنیم  و دلیل این شگفتی را دقت کنیم ، اینکه روی زمین یکسان محصولات متفاوتی بوجود می آید منظورش این است که هستی قاعده و قانونی دارد که خداوند برآن نظارت داردو خودکار کار خودرا انجام می دهد. دوم اینکه در هستی قانون عمل و عکس العمل وجود دارد، هرچه بکاریم همان را برداشت می کنیم هیچ چیزی شانسی نیست و سوم درمورد تاسیس دانشگاه با هدف شناخت کامل انسان صحبت کردند..................

خانم فاطمه پس از احوالپرسی و تبریک مجدد جهت قبولی تعدادی از همسفران در آزمون کمک راهنمایی ، دوباره به نکاتی اشاره نمودند: .........................................................  

کسانی که در کنگره مسافر ندارند اجازه ماندن در کنگره را بیش از شش ماه ندارند  .

کسانی که سه سال است در کنگره حضور دارند و رها شدند و خدمتی هم ندارند باید کنگره را ترک نمایند.

البته در جلسات عمومی می توانند شرکت کنند اما حضور در لژیون ممنوع است .

هفته گلریزان در پیش است و امید است تمامی همسفران شرکت فعال داشته باشند.

همسفر مهین : همیشه  یکی از دعاهای من این بوده است که خدایا هیچ وقت بند مرا از کنگره جدا نکن، یک بار این دعا را برای خانم مرجان گفتم ؛ایشان در جواب گفتند:«کنگره هیچ وقت دست خودرا از دست کسی جدا نمی کند ،این خود ما هستیم که باعث این جدایی می شویم. » .اینکه آدم درک کند کنگره کجاست بسیار مهم است ،من به خواهر های هم لژیونی خودم می گوییم واقعاً کنگره  را درک واقعی کنید و بدانید برای چه کاری می آیید و در آزمون ها شرکت کنید و خدمت بگیرید.

خانم فاطمه : از خانم های که در آزمون قبول شدند می خواهم حس خودرا برای ما بگویند.

همسفر حکمت: اول از همه از تمامی شما عزیزان بابت تبریک گفتن ها یتان و انرژی که به ما دادید تشکر می کنم وخداوند را شاکرم و می خواهم که دعاکنید که خدمتگزاران مفیدی باشیم . حس بسیار خوب و زیبایی دارم و لذت بی وصفی دارد.این قبولی را شما هم در آن سهیم هستید و آرزو می کنم که انشاالله شما هم  به آنچه دوست دارید دست یابید و در آزمون های کنگره شرکت کنید.

همسفر محبوبه : احساس قشنگی است و لذت می برم . چند وقت پیش خوابی دیدم که مضمون آن این پیام را می داد که در آزمون قبول خواهم شد و خدا را شکر می کنم .این آزمون تنها آزمونی بود که جرات نمی کردم بگویم خدایا کمک کن تا قبول بشوم و می گفتم خدایا اگر قرار است مفید باشم خودت هر جور می دانی درستش کن . اول راهیم ،اما امیدوارم تمامی شما هم  به این جایگاه برسید.

سی دی شگفتی

همسفر اکرم :اگر به هر قسمت هستی نگاه کنیم شگفتی بیار دارد.من خودم قبلاً به این شگفتی های طبیعت اصلاًتوجهی نداشتم و فکر می کنم مربوط به درون تاریک  من برمی گشت . کره زمین که روی آن هستیم  واقعاًتوفضاست و، تابه حال راجع به آن فکر نکرده بودم ،که چگونه می ایستد و یا چگونه روی آن ایستاده ایم.حتی در قرآن به این شگفتی ها اشاره شده است . آفرینش شتر به این شکل شگفتی است ، چربی ذخیره در کوهانش و طاقت آن در بیابان ، بلندی پاهایش همه شگفتی است . همه چیز در هستی دارای حساب وکتاب است و تفکری در پشت آن است . اینکه شتر می تواند از چربی دخیره شده در کوهانش برای قوت خود استفاده کند ولی یک آدم چاق نمی تواند از چربی ذخیره شده خود استفاده کند دارای چرایی است .

خانم فاطمه : نتیجه ایی که آقای مهندس از  قیاس چربی کوهان شتر و چربی چاقی انسان می گیرند چیست ؟

همسفر نسیم : در مورد چربی کوهان شتر قانون وحکمتی نهفته است و دارای حساب و کتاب است اما چاقی آدم های چاق به دلیل این است که از قانون سر پیچی کرده اند و بی حساب و کتاب بوده است .

همسفر اکرم : هر چیزی بر اساس خواست ، تقدیر و فرمان بوجود می آید . فرمان الهی برای شرایط خاص است و هر چیزی که با آن درگیر هستیم را خودمان خواسته ایم .

خانم فاطمه : بله می گویند با هر آنچه روبرو هستیم را تقدیر می دانند ،شاید هم هشتاد الی نوددرصد آن تقدیر است یعنی چه ؟ یعنی خواسته های دیروز من تقدیر امروز مرا می سازد و خواسته امروز من تقدیر فردای مرا می سازد .

همسفر اکرم : سیستم به گونه ایی طراحی شده که اگر از قوانین سرپیچی کنیم ما ضربه می خوریم .....این را کمی توضیح دهید.

خانم فاطمه : یعنی خود سیستم به گونه ایی طرح ریزی شده که اگر از قانون سرپیچی کنیم خودمان آسیب می بینیم  و خداوند در راس این سیستم است ، فرضاً آتش برای گوشت ما خطرناک است اگر دست خود را روی آتش بگیریم ،دست ما می سوزد ،پس عواقبش برای خود ماست .

همسفر اکرم : حتی اگر از قوانین صور پنهان نیز خارج شویم باز مشکلات بوجود می آید مثلاًاگر افکار ما منفی باشد خود ما آسیب می بینیم .اگر دروغ بگوییم شاید در کوتاه مدت فکر نیم مشکلی پیش نمی آید اما در طولانی مدت ضربه ان را احساس می کنیم. اگر هم به انسانی کمک کنیم فوراًباز پرداخت آن را می بینیم.

خانم فاطمه : در این قسمت سیستم چه قانونی دارد؟

همسفر حکمت : به قانون سریع الحساب بودن سیستم اشاره دارد.

خانم فاطمه : یعنی بازتاب سیستم سریع به من باز می گردد . هر کار و فکری انجام دهم ،خیلی زود بازتاب ان به ما برمی گردد.

همسفر اکرم : وقتی می خواهم کمکی کنم به خودم می گوییم ، این کمک بهت برمی گردد.آیا  این اشتباه است؟

خانم فاطمه : نه فکر بدی نیست اما با این فکر هم نباید قدمی بردارید یا کمکی کنید ،باید کمک را انجام دهیم اما توقعی نداشته باشیم خودسیستم این را باز می گرداند،اگر به امید برگشت کمک ما کمکی انجام دهیم خیلی جالب نیست شاید نتیجه ایی هم ندهد اما با این فکر که کمک کردن خوب است و یک اصل وقانون است وشخصی نیاز به کمک دارد با این نیت سیستم بازتابش را به ما برمی گرداند.

همسفر زهرا: اگر ما در صراط مستقیم باشیم و نیت برگشت کمک  و توقع داشته باشیم  خودمان ضربه می خوریم.

همسفراکرم : باید راجع به اهداف خود زندگی فکر کنیم و تحقیق شده هر کاری را انجام دهیم هرکسی نمی تواند طبیب باشد ، عده خاصی با شرایط خاص می توانند طبیب باشند............................

خانم فاطمه : می گویند طب اسلامی نداریم اما طب سنتی داریم و خودش شاخه ایی از علم است و کسانی که به اسم طب اسلامی مثلاً می گوین قطره حضرت مریم و یا کرم حضرت سلیمان می خواهند از مردم کسب در آمد کنند این ها دروغ است  ، می خواهند به اسم اسلام به منافع خود برسند پس باید آگاه باشیم چنین چیزهایی را قبول نکنیم اگر کسی از بیرون نظاره گر این مواردباشد ،می ویند مسلمانان آدم های خرافاتی و ابله هستند . باور خوب است اما باور به حقیقت وراستی درست است و حرکت من مهم است.

همسفروجیهه : گفتند اینکه زمینی با شرایط یکسان محصولات متفاوت می دهد ؛مثلاًیکی میوه و دیگری سبزیجات ودیگری یونجه می دهد با اینکه همه نور و آب و هواو....مشابه دارند،من فکر می کنم این به نیت ما بستگی دارد ........بعد راجع به تاسیس آکادمی گفتند که انشاالله آن  روزفرا برسد ،این آکادمی به زبان انگلیسی خواهد بود تا برای همه دنیا قابل استفاده باشد ، شفاخانه نیست وبرای درمان اعتیاد است .ما شناختی از انسان نداریم وزمانی که شناخت کامل از انسان داشته باشیم می توانیم بسیاری از بیماری ها را درمان کنیم و این هم می تواند در صور آشکار و هم صور پنهان باشد.

همسفر مهین : سی دی شگفتی سه تا موضوع را برای ما می شکافد یکی اینکه باچشم بصیرت به تمام شگفتی های هستی نگاه کنیم  و دلیل این شگفتی را دقت کنیم ، اینکه روی زمین یکسان محصولات متفاوتی بوجود می آید منظورش این است که هستی قاعده و قانونی دارد که خداوند برآن نظارت داردو خودکار کار خودرا انجام می دهد. دوم اینکه در هستی قانون عمل و عکس العمل وجود دارد، هرچه بکاریم همان را برداشت می کنیم هیچ چیزی شانسی نیست و سوم درمورد تاسیس دانشگاه با هدف شناخت کامل انسان صحبت کردند.افرادی که از قوانین کنگره عدول کنند از گردباد کنگره خارج می شوند و افرادفداکار و خدمت گزار به مرکز گردبادکنگره هدایت می شوند و از آنجا عروج می کنند و با این عروج، ناخالصی هایشان پاک می شود و این ها می توانند به آکادمی کمک کنند.

خانم فاطمه: پس با انشاالله وماشاالله نمی توانیم به جایی برسیم مثل این است درجه حرارت آبگرمکن را زیاد کنیم بعد بنشینم و بگوییم انشاالله منفجر نمی شود ،آیا چنین چیزی امکان دارد؟

 

هفته آینده : سی دی  های «گلریزان» و «استرس» نوشته شود.

 


               تاریخ : شنبه 29 مهر 1396 | 12:02 ق.ظ | نویسنده : همسفر حکمت | نظرات

  • paper | شوم | پارک ایران