تبلیغات
 همسفران نور - سی دی نگاه

به نام خدا

امروز دوشنبه 96.7.10،لژیون نور به استادی خانم فاطمه عزیز و همسفران مهربان با دستور جلسه  سی دی «نگاه» و ادامه وادی ششم راس ساعت 4:30شروع به کار نمود.

خانم فاطمه: سلام ،انشاالله که خوب باشید ، من هم خوب هستم. انشاالله عزاداری های شما قبول باشد ، خدا را شکر که هستیم و امیدوارم خداوند توفیق دهد که از فرصت هایی که داریم استفاده کنیم.........................

مشارکت ها در مورد وادی اول « با تفکر؛ ساختار ها آغاز می گردد و بدون تفکر، آنچه هست رو به زوال می رود.»

همسفرعذرا: در این روزهای عزاداری بسیار اسراف شد.به پسرم که نذری داشت پیشنهاد دادم که برای اینکه اسراف نشود نذری خود را به کسانی و جایی بدهد که واقعاً نیاز دارند . خدار را شکر که به پاس آمدن به کنگره یاد گرفتیم که فکر کنیم و راه درست را تشخیص دهیم و انشاالله که خداوند تفکر سالم بدهد تا بتوانیم راه صحیح را برویم.

همسفر افسانه:قبل از امدن به کنگره بعد از انجام عملی یا حرف زدن تازه فکر می کردم ولی الان یادگرفتم قبل انجام هر کاری یک آن فکر کنم بعد انجام دهم و از این روش بسیار نتیجه گرفتم.

همسفر حکمت : گاهی با فکر کردن هم بنا به شرایط موجود به نتیجه نمی رسیم واحسرتا که اگر فکر هم نکنیم ؛ یعنی با فکر کردن در مورد مسائل باز عوامل بازدارنده ای هست که نمی گذارد به نتایج مطلوب برسیم ، آیا همینطور نیست؟

خانم فاطمه : شرایط محیطی دخیل هست اما منظور ما از وادی اول تفکر در حوزه اختیارات خودمان است .در مورد نکته ایی که خانم عذرا گفتند ؛ بگویم که اصل نذری دادن همان بخشش است یعنی از چیزی که دارید با دیگران به اشتراک بگذارید این هم، نفس را تربیت می کند تا وابسته نشویم و هم به دیگران کمک می کنیم؛ پس فکر کنیم این نذری دادن چگونه وچطور  و با چه کیفیتی باشد تا مبادا دیگران به خاطر عدم کیفیت این نذری مریض یا دچار مشکل شوند.

همسفر مهین :امروزه نذری دادن برای بعضی ها شده تظاهر . بخشی از آدم  هامعلوم نیست طی سال حق الناس کردند یا نه حالا می خواهند نذری بدهند اما گروهی دیگر نه ، اعتقاد قلبی دارند و با خلوص نیت نذری می دهند ، به هر حال این نذری دادن ها باید در جهت رفع نیاز انسانی باشد .

همسفر افسانه : برای نذری دادن باید از آنچه خودمان می خوریم نذر ی بدهیم . در ضمن افرادی هستند که نیازمند هستند ولی آرودارند و دسترسی به آنها سخت است اگر این گونه افراد شناسایی شوند و کمک شوند ثواب دارد وگرنه به دوست وآشنا که دارند و می خورند  نذری دادن معنی ندارد.

خانم فاطمه : انشاالله که هر کاری می کنیم با خلوص نیت و عشق سالم باشد و خداوند راه درست را نشان دهد و ما با تفکر راه درست را برویم .

سی دی نگاه

همسفر راضیه :ابتدا مهندس داستانی را تعریف کردند که براساس آن گفتند این حکایت همه مااست و برای تمامی  ماها این اتفاق افتاده و اتفاق خواهد افتاد.وقتی کاری داریم و کسی پیدا می شود و می گوید برای ما آن کار را انجام می دهد و پول می گیرد.او دقیقاً کار شما را انجام نمی دهد و شما به مشکل برمی خوریدچون بنا به گفته آن فرد ،خودتان کاری نخواهید کرد و آن شخص هم پول شمارا گرفته و کار شما را به نتیجه نرسانده پس ضرر کردید.در مورد شراکت نیز گفتند بدترین نوع شراکت این است که یک طرف پول بدهد و طرف دیگر مسئولیت کاررا قبول کند .چرا که این دو پول و کار قابل قیاس نیستند.

خانم فاطمه : این نوع شراکت بد است چون از یک جنس نیستند و نمی توانید بگویید مثلاً5 میلیون پول برابر چه اندازه کار است . پس مشخص نیست.

همسفر راضیه :......ما خوشحالیم که در مسائل قدری دقت می نماید.................

باید به حرف هایی که ما می زنیم بسیار توجه نمایید . ما قضایا را می گوییم ولی ممکن است شما فراموش کنید. برای مثال گفتیم نباید در کنگره هیچ پولی رد وبدل کنید اگر شما سرپیچی کنید دچار مشکلات می شوید.

خانم فاطمه : نام سی دی نگاه است یعنی من چه دیدی نسبت به خودم دارم و چه دیدی به مسائل دارم ، درست است که می گوییم آدم ها همه خوبند و بد نداریم ، اما نباید تمامی آدم ها را قدیسه بدانیم ، نباید نه خیلی خوش بین باشیم و نه خیلی بدبین . اگر کسی چیزی و کاری پیشنهاد می کند باید با دقت تمام آن را بررسی کنیم پس نگاه شما به مسائل باید با دید باز باشد . انسان دارای خصلت زودباوری است پس در مسائل مالی و کاری بسیار هوشیار باشید. اگر هم به مشکل برمی خورید از آموزش ها و قوانین سرپیچی کردید. مثلاً رهجو از راهنما کمک می خواهد و راهنما اورا هدایت به راه درست می کند و راهنمایی لازم را می کند ولی او می رود همان کار خودش را می کند ،بعد به مشکل برمی خورد، علت این است که از آموزش که گرفته  است سرپیچی کرده و حرف راهنما را گوش نکرده است .

همسفر رویا : اگر کسی در گذر زمان به دیر باوری برسد چه کنیم ،آیا خوب است یابد؟یعنی نمی توانیم به راحتی به دیگران اعتماد کنیم.

خانم فاطمه : همه این موارد دارای حد وحدود است یعنی اگر از حد تعادل خارج شوید بد است .اگر از کسانی که قبلاًمی شناختید حالا اعتماد نمی کنید این خوب نیست ولی اگربه ناشناسی اعتماد نمی کنید این خوب است چون با گذشت زمان وشناخت بیشتر و بررسی می فهمید که آیا اعتماد کنید یا نه.بعضی مواقع این نوع دیر باوری نوعی هوشیاری است که خوب است .

همسفر مهین : دیرباوری نتیجه ضرباتی است که در گذشته خوردیم و این بدبینی است . آقای امین  در سی دی دامنه ارتعاش می گویند به هر کسی تا یک حدی می توان اعتماد کرد .شناختی که ما نسبت به آدم ها پیدا می کنیم و آن میزان و اندازه ایی که خودمان قرار می دهیم در اعتمادکردن کمک کننده است .

همسفر راضیه : گذشتگان زیاد به مسائل مالی توجه نداشتند ولی انسان باید توجه به پایه های مالی خود داشته باشد و نباید گدا و مفلس باشد.پول انسان نباید برای فخرفروشی باشد . پس انداز نمودن هم فقط مخصوص انسان های پولدار نیست اتفاقاُ انسان های معمولی و متوسط نیز باید پس انداز داشته باشند.اگر مسائل مالی درست باشد بسیاری از مشکلات حل می شود ..........................

خانم فاطمه:ما با دو گروه افراد مواجه هستیم یکی گروه افرادی که بسیار حرف می زنند و هارت و چورت و ظاهرسازی می کنند اما کاری هم انجام نمی دهند و گروهی دیگر که کم حرفمی زنند اما در جای خود عمل می کنند و کار انجام  می دهند ، این گروه را باید ارزش بدهیم و بشناسیم و اهمیت بدهیم .خیلی از ما به دلیل فخرفروشی هایی که کردیم دچار مشکلا تی همچون اعتیاد شدیم . پول ومال خوب است ولی اگر بخواهیم به رخ دیگران بکشیم به یک سری از مشکلات بر می خوریم .دل سوزاندن بد است . قدیمی ها می گفتند پول چرک کف دست است اما اقای مهندس می گویند مادیات ومعنویات دوروی یک سکه هستند هر دو مهم ولازم هستند نمی شود گفت کدام بهتر است . تاکید ایشان در سی دی بر استحکام پایه های مالی است و چون مراسم گلریزان نزدیک است ، همه اعضا باید شرکت فعال داشته باشند .

همسفر محدثه:گروهی به ظاهر رفیق و جان نثار هستند ولی عملی انجام نمی دهند  اما گروهی دیگر حرف نمی زنند اما اگر بتوانند کاری که باید را انجام می دهند مثال مرد وسگش را زدند.در کار تبلیغات زیاد غرق نشوید و خود را گم نکنید.

اگر می خواهید کاربزرگی انجام دهید توجه دقیق داشته و هوشیار باشید چون دارید سرنوشت اینده را تعیین می کنید . آموزش ها را کاربردی کنید . به رودهای خروشان توجه کنید.

 

 خانم فاطمه : رودهای خروشان چه کسانی هستند ؟ منظورشان افراد پولدار هست . می گویند پولدارها قابل احترام و ارزشمند هستند . چون افرادی که پول دارند توانایی انجام کارهایی را دارند و یا شرایط انجام کاری را برای دیگران فراهم می کنند و از نظر مادی و معنوی در کنار هم بهره می برند پس قابل احترام هستند.

همسفر حکمت: گاهی اینگونه است که توجه و احترام به افراد پولدارفقط صرف کمک مالی نباید باشد بلکه می توانیم نوع نگرش و تفکر آن ها را که در کار و درآمد خود موفق بوده اند را دریابیم و از تجربیات آن ها الگو بگیریم .

خانم فاطمه : نکته خوبی را اشاره کردند، فقر نشانه تاریکی است و ریشه همه  تاریکی ها،تفکر غلط است یعنی تفکر من جایی اشکال دارد و یک چیزی را بلد نیستم و راهی را دارم اشتباه می روم و باید چیزی را یادبگیرم و این یادگیری را می توانیم  از افراد موفق یادبگیریم،ببینیم چگونه فکر می کنند ،دید آنها به مسائل چگونه و شم اقتصادی آن ها چگونه است .


هفته آینده :  خلاصه سی دی هفتگی «رود» و سی دی پادزهر کامل نوشته شود.

پاینده باشید.

 

 تاریخ : جمعه 14 مهر 1396 | 05:27 ب.ظ | نویسنده : همسفر حکمت | نظرات

  • paper | شوم | پارک ایران