تبلیغات
 همسفران نور - سی دی مجانی و خلاصه سی دی صحرا
به نام ایزد یکتا

بیا تا قدر یک دیگر بدانیم

که تا ناگه ز یک دیگر نمانیم


همسفران لژیون نور به همراه کمک راهنمای نازنین سرکار خانم فاطمه هفته ایجنت ،اسیستانت و مرزبان را به تمامی این عزیزان خصوصاً ایجنت و مرزبانان شعبه شیخ بهایی تبریک می گوییم.


خانم فاطمه پس از سلام و احوالپرسی و آرزوی سلامتی برای همه جلسه هفتگی را آغاز نمودند.............................

پیام هایی از مرزبانی

هفته آینده جشن مرزبانی  و ایجینت و اسیستانت است و وظیفه ماست که در این جشن شرکت کنیم و قدردانی لازم را انجام دهیم و قدردانی ما به صورت لژیونی خواهد بود.

روزهای پنجشنبه اگر با مهمان به کنگره می آیید باید قبل از آن با مرزبانی صحبت و هماهنگ نمائید.

زمان استادی پنج دقیقه است و مشارکت ها هم باید به تازه واردین و سفراولی ها داده شود.

از این به بعد امتحانات لژیونی ماهی یکبار برگزار خواهد شد.

مشارکت جلسه عمومی ، ازکجا به کجا

همسفر بهار:قبل از امدن کنگره همه چیز زندگی من اوکی بود ولی خلایی را حس می کردم و به تفکر خانواده ام باید زندگی ام را به دلیل وجود مسافرم ترک می کردم اما ماندم و با کنگره آمدن قدردانی را یادگرفتم و به عشق ومحبت رسیدم و به چیزهایی که می خواستم رسیدم واین را مدیون کنگره هستم.

همسفر اکرم : گویی درون چاهی بودم و خوبی ها را نمی دیدم و منفی گرا بودم اما کنگره برای من نردبانی شد که ازاین چاه پله پله در حال بیرون آمدنم و کم کم نور را می بینم.

همسفررویا:در گذشته آشفتگی ها و دعواها و تحقیرهایی به دلیل اعتیاد مسافرم بین برادرانم و من فقط بیننده دعواها بودم .از کجا به کجا ، کجای اولی مربوط به گذشته است و ما نباید عمیق وارد آن شویم فقط باید نگاهی برای درس و تجربه گرفتن باشد و به حال برگردیم.

همسفر مهین : بر این که از نظر جسمانی و ظاهری از تاریکی به نور رسیدیم شکی نیست اما اینکه به کجا می رویم همیشه برای من سوال بوده است .پایان ما کجاست و داستان ما به کجا می رسد.جوابی که در کنگره گرفتم این است که باید در مسیر درست حرکت کنم و خدمت کنم سوالی دارم که زمانی که ما علیرغم مشکلات جسمی که داریم گاهی درگیر نیروهای منفی می شویم ،چه کنیم که از این عدم تمرکز خارج شویم ؟

خانم فاطمه :وقتی جسم ما مشکل پیدا کند مسلماٌ روان و جهان بینی ما هم درگیر می شود و دست خودتون نیست .با بیماری انسان درگیر فکرهای منفی و عدم تمرکز میشود پس اول مراقب جسم خود باشید و ریشه مشکل را پیداکنید و بعد در درون خود به جستجو بپردازید.البته وقتی سنی از ما می گذرد این مشکلات پیش می آید. از گیر دادن به خود بپرهیزیدو همچنین به خود حق اشتباه بدهید.

همسفر حکمت : در کنار پاسخ خانم فاطمه بگویم من هم چنین تجربه ای را داشتم ، یکی از راه هایی که کمک می کند از درگیری با افکار منفی بیرون بیایید پرداختن به دلمشغولی جدید و مورد علاقه است که با کار جدید کمی به سمت تمرکز می توانید حرکت کنید.

همسفر راضیه :مسیری که ما طی می کنیم سیر تکاملی ماست و با توجه به کوشش و تلاشی که می کنیم می دانیم به کجا می رسیم و از عمق تاریکی ها به روشنایی وارد شدیم و می خواهیم بدانیم آنچه نمی دانیم.

همسفر حکمت : من از قعر ناامیدی مطلق به امید رسیدم و با توکل به خدا در حال حرکت هستم تا انشاالله به نور برسم و زمانی که رسیدم ،می خواهم به تمامی ناامیدان مثل خود کمک کنم.

همسفر محدثه : قبلاٌآدمی اکتیو بودم و کاملاٌدر ضدارزش ها به سر می بردم .و قابل کنترل نبودم اما الان تا حدی این مشکلات کم شده است و می توانم کمی احساسات خود را کنترل کنم.

همسفر زهرا : در گذشته در عمق نفس اماره بودم و با کنگره خودم را شناختم . و در حال تزکیه و.پالایش هستم و خداوند را به خاطر همه چیز شکر می کنم.

خانم فاطمه : این دستور جلسه می خواهد ما دقیقاٌ به دو چیز توجه کنیم :یکی اینکه آیا اصلاٌ ما تغییر کرده ایم یا نه ، آیا حرکتی به سمت ارزش ها کردیم و یا نه هنوز همان افکار و ضد ارزش ها و حسادت  و کینه وتنفرها و انواع ضد ارزش ها را داریم . از کجا به کجا منظور سفر درونی است ، یعنی وقتی سفر درونی اتفاق بیفتد جلوه اش بیرون پیدا می شود و من آدمی موفق در مراحل مختلف خواهم شد و دیگر اینکه می خواهد شکرگزاری را به یاد ما بیاورد چون انسان فراموشکار است که گذشته او چه بوده و الان به چه حال خوش وخوبی رسیده است و اگر هم مشکلات داریم الان حداقل می توانیم با آن مبارزه کنیم و از پس آن برآییم..

همسفر نسیم : ما در تاریکی بودیم و اکنون تا حدی به نقطه روشنایی رسیدیم ولی الان اگر با کوهی از مشکلات روبه رو شدیم چه کنیم ؟ البته می دانم باید صبوری کنیم و مشکلات را رد کنیم اما نمی دانم چرا حس می کنم زمتان ندارم و شاید فرصت را ازمن بگیرند ، با این فکر چه کنم؟

خانم فاطمه : این گیر دادن به خود و کمال طلبی است . اولاٌ تا وقتی روزی ِ ما باشد در کنگره می مانیم ولی اگر روزی ما نباشد و اذن رفتن داده شود ،چاره ایی نداریم باید برویم .این بستگی به خواسته ی واقعی ما دارد . اگر خواسته واقعی شما باشد و روزی شما هم باشد که می مانید و نگرانی ندارد.

سی دی صحرا

همسفر بهار پیش گام بودن در دوجهت مثبت و منفی می تواند باشد . در صحرا هیچ چیز ثابت نیست ، همه چیز در حال حرکت است .زمین یک تکه سنگ بزرگ است که در اجرام آسمانی در حال حرکت است . همه چیز در طبعت از ابر ،باد ،مه و خورشید گرفته تا تمامی چیزها در حال حرکت است و این در مورد انسان نیز صادق است یعنی انسان در حال تغییر است و اینگونه نیز که اگر فردی مصرف کننده است تا ابد مصرف کننده بماند و تغییر نکند .نه اینطور نیست . بعد به دی اس تی می رسیم که با آن به درمان رسیدیم . تغییرات کم کم رخ می دهد .بعد تبدیلات خود به خود صورت می گیرد . راهنما باید هنر شاگردپروری داشته باشد. در انسان سه چیز اتفاق می افتد تغییر وتبدیل و ترخیص ، که هر موقع این اتفاق بیفتد انسان از آن موردی که داشته که برای ما اعتیاد بود،رها می شود.

همسفر حکمت : در ادامه برای انسان مثلثی را مطرح می کنند که یک ضلع آن را انسان های خوب و ضلع دیگر را انسان های بد تشکیل می دهند واین دو مربوط به صور آشکار است و اما ضلع سوم مجهول است و مربوط به صورپنهان است و برای همین ناشناخته مانده است و و به همین دلیل هم نتوانستند برخی بیماری هارا درمان نمایند.

سی دی مجانی

همسفر رویا: سی دی مجانی راجع به بحث هزینه ها و امور مالی کنگره است . ما باید بدانیم که رایگان به کنگره می آییم . تمام سازمان های مردم نهاد (Ngo) دارای مشکلات مالی هستند اما ما در کنگره مشکل مالی نداریم. کنگره دارای دیدبانانی است که امور مالی را در دست دارند و تخمین زدند هر شخصی که به کنگره می آید یازده میلیون خرج داردولی از مسافران پولی دریافت نمی شود و خود اعضاء کنگره با سبدها و زمان گلریزان ها کنگره را حمایت می کنند . افرادی که در امور اجرایی کنگره هستند هیچ پولی را دریافت نمی کنند و با عشقی بلاعوض در حال خدمت هستند چون خودشان درملان شدند و حالا می خواهند با عشق و محبت به دیگران کمک کنند تا آنها نیز رها شوند. اگر مسافری در سفر گریز بزند و یا دو ماه پی درپی غیبت غیر مجاز داشته باشد حتما باید خسارت بدهد چون می خواهند از سوءاستفاده ها جلوگیری شود.

خانم فاطمه : چرا خدمت گزاران در کنگره رایگان خدمت می کنند ؟ چون به راهیی رسیدند و فهمیدند که اینجا الکی نیامدند و سرشان کلاه نرفته است و الان حال خوشی دارند و می خواهند به دیگران کمک کنند .ما در طول سال چهار جشن داریم ؛ جشن همسفر ،جشن مرزبانی وایجنت ،جشن ککمک راهنما و جشن دیدبان ها که در سه جشن اعضا باید با پاکت های خود قدردانی کنند و غیر این مراسم مسافران و همسفران هیچ خرجی نمی کنند.خود این خدمت گزاری به افراد و توانمند شدن آنها بسیار کمک می کند ، شما کجا را پیدا می کنید که چنین فرصتی را دراختیار شما بگذارند.پس با قدردانی از خدمتگزاران به نحو شایسته با آنچه که در شان خودمان وکنگره است قدردانی کنیم و شکر این موقعیت وفرصت را به جا آوریم. و این به ما نشان می دهد که در عمل  چقدر رشدکردیم .

همسفر مهین :  انسان ذاتاٌ فراموشکار است ، ما باید به درک کنگره برسیم ،بسیار کسانی هستند که هنگام ورود به کنگره قصد کمک کردن دارند اما حدودهای آخر سفر دوم که می شود گویی فراموش می کنند از کجا به کجا رسیدند. آقای مهندس می گویند خودمان که به درمان رسید ه ایم ولی افراد باید به این فکر کنند که چند سال در کنگره بمانند و به افراد دیگر برای رهایی کمک کنند، یعنی باید به فکر دیگران باشیم.در حقیقت با آمدن به کنگره ما به خودمان بدهکار می شویم بنابراین باید بدانیم که چه باید بکنیم . ما آدم های تحصیل کرده داریم و باید برای این ها مکان هایی در شان آنها تدارک ببینیم. در کنگره منی وجود ندارد هرچه هست بین شعب تقسیم میشود. هر سازمانی به سه چیز نیازمند است ؛پول ،علم وتخصص .اگر پول نباشد نمی شود کاری کرد.

خانم فاطمه : تفکری که پول زیاد مه نیست تاوان جبران ناپذیری دارد ،لذا پول هم در جای خود بسیار مهم است .فقط سالم بودن بدون پول کافی نیست چون با بی پولی کم کم سلامتی هم از دست می رود .پس اول باید پایه های مالی خود را مستحکم کنیم و بعد ببینیم برای استحکام مالی کنگره چه کردیم.

همسفر مهین : بله این مَثَل را هم گفتند که هر کس عقل معاش ندارد معاد ندارد. یکی از دستاوردهای کنگره کتاب چهارده وادی عشق است که در حال ترجمه به سایر زبان ها نیز هست . افراد کنگره به دسته تقسیم می شوند ؛گروهی که تعدادآنها بسیار است افرادی هستند که به کنگره هم مالی  و هم معنوی کمک می کنند و دسته دوم افرادی هستند که به کنگره می آیند و درمان می شوند و میروندوزیاد هم نیستند و دسته سوم گروهی هستند که نه تنها به کنگره کمک نمی کنند بلکه از حمایت دیگران نیز حالشان بد می شود و به هم می ریزند.خطاب بهافرادی که  می گویند کنگره پولی شده است.

وجود سفردومی ها در لژیون ها مهم است . سفر اولی ها بال حرکت برای لژیون ها هستند و بار آموزشی لژیون ها را بالا می برند و سفر دومی ها با نیروی القای مثبت که دارند باعث حرکت سفر اولی ها می شوند . افرادی هم هستند که می تواند با قدرت کلام خود دیگران را برای حمایت از کنگره ترغیب نمایند وجود این افراد مفید است و الگویی برای کنگره هستند.

خانم فاطمه :یکی از دلایل موفقیت کنگره چیست ؟ الگوبرداری درست می باشد.

 

هفته آینده : سی دی« اشتباه کودک» و خلاصه سی دی هفتگی «کتاب»

 

 

 

 

 

 

 

تاریخ : جمعه 24 شهریور 1396 | 09:00 ق.ظ | نویسنده : همسفر حکمت | نظرات

  • paper | شوم | پارک ایران