تبلیغات
 همسفران نور - سی دی خدمت و خلاصه سی دی خدا
به نام خدا

امروز دوشنبه 13/6/96 لژیون نوربه استادی سرکار خانم فاطمه نازنین و همسفران مهربان با دستور جلسه سی دی

 «خدمت » و خلاصه سی دی  هفتگی«خدا»  راس ساعت 5:30شروع  به کارنمود.

   

سی دی خدا


همسفر مهین : نمی توانیم برای دوست داشتن و عشق ورزیدن افراد را انتخاب کنیم ؤ اگرفردی را دوست داریم باید تمامی افراد آن سیستم را

 دوست داشته باشیم . برای پیدا کردن حقیقت و خدا باید بدانیم که خدا وحقیقت چه هستند و چگونه و کجا هستند.....................................

خیلی ها می گویند ما دنبال حقیقت هستیم ولی نمی دانند از حقیفت چه می خواهند ونمی دانند  مفهوم خدا و حقیقت چه هست و برای چه بکار ببرند .اگر ندانیم خدا وحقیقت چه هستند وخواسته ایی بر خلاف انتظار ما باشد طغیان می کنیم . ما در انجام کارها با خدا معامله می کنیم .برای کاری نذر می کنیم و وقتی کار و خواسته ما درست شد ،ادای نذر را فراموش می کنیم . خدافقط در مکه نیست بلکه همه جا هست .در خانه همسایه یا نیازمندی نیز هست .راجع به خداوند و حقیقت گفته شده است تمثیل است . هیچ کس از جهان آخرت و برزخ و جهان های موازی نمی توتند اطلاعات کاملی داشته باشد . هرچه اطلاعات انسان بالا می رود تازه می فهمد که چه قدر نمی داند.ذهن انسان پرده ایی ندارد و نمی شود برای آن سدّی زد که به چه فکر کنیم وبه چه فکر نکنیم.مسائلی که برای ما فایده ندارد و منفی نگری است  برای ما دشواری هایی در زندگی برای ما بوجود می آورد . دشواری ها همیشه هست . برای انجام کارها نیاز به صبر داریم . انسان دائم در حال آزمایش است تا جایگاه و مقام انسانی اودر هستی  مشخص شود. برای رسیدن به صلح و آسایش همیشه نیروهای کمک کننده هست.یک عده از افراد تزکیه را انجام می دهند و یکه عده در مسیر تزکیه قرار می گیرند ولی هیچ کار وتلاش و خدمتی را انجام نمی دهند که از گردونه هستی خارج می شوند.اگر کار خوب راخوب ببینیم این خوب است ام اگر کار بد را بد ومنفی ببینیم همه چیز خراب و وارونه  می شود.بی اعتمادی در خانواده بنیان کنگره را به هم می زند.تجسس در کار دیگران بی اعتمادی می اورد.

خانم فاطمه : په موقع خدا برای ما هست ؟ وقتی که ما به خواسته ها و منافع خود برسیم ، وقتی پاسخ می گیریم خدا برای ما هست و

 وقتی پاسخ نگیریم نه آن خدا ، خدا نیست و نعوذبااالله بد وبیراه هم می گوییم .باید مشخص کنیم که مهم برای ما خدا است یا خواسته

 ماست خداوند در زندگی برای ما قوانینی گذاشته و گفته اگر می خواهی مرا ملاقات کنی از این را صراط مستقیم برو .کارهای ارزشی

 انجام بده و از ضد ارزشهایی چون دروغ ، غیبت ،تجسس ، قضاوت و خیانت و......دوری کنید.محبت کنید و عشق بورزید تا به من

 برسیداما اگر به دنبال منافع و خواسته های خود هستیم این فرق می کند ، مثلاَ اگر کمی گوییم خدایا فرزند من فلان اتفاق برایش بیفتد من

 نذری می دهم و یا فریضه ایی مثل روزه گرفتن را انجام می دهم و....این ها خدا خواهی نیست بلکه خود خواهی است و داریم معامله می کنیم .خداوند که غول چراغ جادو نیست که ما دستور بدهیم این کار را انجام بده یا آن کار را انجام نده . اگر می خواهیم در به خداوند و عشق و آرامش برسیم باید در مسیر صراط مستقیم قرار بگیریم و فرمان ها را اجرا کنیم . در قسمتی می گویمن گرگی که مرا شیر دهد

 میش من است ، یعنی چه ؟یعنی برای ما فرقی نمی کند خدا یا شیزان خواسته مارا برآورده کند من اور را می پرستم و این مسیر خدا و فهم خدا نیست .بعضی وقت ها خدا را نمی فهمیم که چه گفته است و چه هست .و پرستش و آوردن کلام خدا ورد زبام ماست ذو اصلاَدرک نمی کنیم .

فرمان های خداود را نقض می کنیم .برای اینکه دچار حزن واندوه در زندگی نشویم یکی باید منفی نگری نکنیم ، یعنی دید من به دیگران

 که با آنها زندگی می کنم منفی نباشد ، نگاه من منفی نباشد.دید ما مثبت باشد و واذد حریم دیگران نشویم . برای تربیت فرزندان هم نباید چون فرزند من است وارد حریم او شویم .دیگر اینکه در امور دیگران تجسس نکنیم و به دیگران اعتماد کنیم .هر کسی در زندگی مسائل منفی و مشکل دارد ، فکر نکنید کسی بدون مشکل است .  هرکسی در حد خود مشکل و افکار منفی دارد ولی نباید اجازه دهید افکار منفی

 وارد ذهن شما شود همه ما در حال آزمایش هستیم تا جایگاه ما مشخص شود و ببینیم در این سیستم به چه درد می خوریم،مثلاً آیا می توانی کسی را که در زندگی به تو عذاب داده ببخشی ، این امتحان است تا به مقام بالاتر برسیدو به گوهری برسید که نایاب است .

همسفر مهین : اخیراً با آگاهی هایی که از کنگره دریافت کردم برخی باورهای دینی من عوض شده است ،آیا این گناه وشرک است ؟

خانم فاطمه : کا یک سری کارها را براساس یادگیری سنتی انجام می دادیم و بر اساس آگاهی نبوده است ، از این جهت خوب است ولی ما بشتر باید راه برزگان و پیامبران را ببینیم چه هست که اینقدر ماندگار وجاودان شدندو چرا آدم ها این همه آنها را دوست دارند و به آنه عشق می ورزند و آن را سرلوحه خود قرار دهیم و ببینید عمل و باور شما چه نتیجه ایی می دهدو در کدام مسیر بهترین نتیجه مثبت را می دهد و در مسیر خداوند هست .

همسفر اکرم :آیا اگر یک سری باورها مثل رفتن عزاداری ها  و یا زیارت رفتن ها را کنار بگذاریم باعث فراموشی نمی شود چون نسل به نسل باید انتقال یابد و کم کم آن باور و گرامی داشت معصومین فراموش شود ؟

خانم فاطمه : نمی گوییم به زیارت یا عزاداری ها نرویم ، هرکسی را با هر مذهب و دینی می پذیریم .مهم الین است که ما راه پیامبران و معصومین را برویم وعمل کنیم ،کسی مثل امام حسین (ع)که بیش از 400سال هست و جاودان هست کاری به حرکت من و شما نداردبلکه جایگاه خودشان است که آنها را ماندگار کرده است و می کند ، با نرفتن ما هم فراموش نمی شوند . ما باید دستورات و فرمان ها و را آنهرا برای فرزندان توضیح  ویاد بدهیم.نیّت و آرمان واندیشه امام حسین را درک کنیم . اما اگر هم نشد به عزاداری برویم باعث بی دینی فرزندان نمی شود.

همسفر نسیم : من هم با آمدن به کنگره آگاهی های بیشتری در این موارد گرفتم ، ما با زیارت رفتن و در عزاداری ها شرکت کردن ، چون دارای امواج مثبت  است  بسیار انرژی می گیریم ،این طور نیست ؟

خانم فاطمه : بله قبلاً گفتیم تصاویر و صداها و حس ها انرژی نفس ما را تامین وتقویت می کنند.

همسفر زهرا : زمانی فرزندم مریض بود ، به خدا گفتم اگر او خوب شود اورا به مشهد می برم آیا کار اشتباهی بوده است ؟

خانم فاطمه : این معامله است . نمی شود گفت اشتباه است چون این ها واسطه ما با خداوند هستد ولی یادبگیرید معامله نکنید از آنها بخواهید کمکتان بکنند و راه درست را به شما نشان بدهند ،آن بصیرت و آگاهی ودانایی لازم آن مواقع را بدهند.

همسفر افسانه :رفتن عزاداری ها وزیارت بستگی به نیت خود انسان دارد که می تواند تصمیم بگیرد نزدیک آن باشد . من خودم بیشتر

 تنهایی و گفتگوی درونی را با خدا و امامان را بسیار دوست دارم تا این که به شلوغی بروم و نتوانم آنجا تمرکز و آن حس خاص وصل را

 بدست آورم . در حال حاضر با رفتن به برخی مراسم ها می بینید چیزی به افراد یاد نمی دهند و یک سری هم رفتارهای افراطی در بعضی مسائل را دارندکه درست نیست و مهم این است که افکار و اندیشه این بزرگان را یادبگیریم ودر مسیر درست قراربگیریم.

خانم فاطمه : پیامبران و امامان سمبل و نماد و الگو برای ما هستندکه ببینیم که چه کار کردند که به مقام والای انسانی رسیدند و ما ان کارا انجام دهیم تا به آرامش ابدی برسیم  .و پیام جاودان ماندن آن ها را باید بگیریم و حق نداریم به دیگران افکار منفی و جوّمنفی بدهیم وذهن آن ها را مغشوش کنیم.

سی دی خدمت از آقای امین

همسفر رویا: مهمترین چیز در کائنات حفظ تعادل است ، شرط بقا هر ساختار نیز حفظ تعادل است .تفاوت میان موجود زنده وغیر زنده این است که اگر موجود زنده آسیبی ببیند می تواند خودش را ترمیم کند وبه ساختار اولیه برسد ولس در موجود غغیرزنده این اصل وجود

 ندارد،کنگره شصت نیز از همین اصل بهره برده است و می گوید درمان درون خود شخص است و راهنما فقط راه درمان را نشان می دهد . ظرفیت همان دانایی است مانند استخر که هرچه ظرفیت بیشتری داشته باشد گنجایش بیشتری خواهد داشت و اگر آب زیادتری درون آن بریزند سرریز می کند و آب اطراف ان گنداب می شود .در انسان هم اگر چیزی و جایگاهی بیشتر از ظرفیت او باشد انرژی سر ریز می کند و دیگر آدم ها استفاده می کنند.

خانم فاطمه : وقتی جایی لجن زار شود اطراف آن را علف هرز و پشه و موجودات ریز جمع می شوند و آدمی که انرژی زیادی از آن جایگاه کسب شده خود را بدست آورد و ظرفیت آن مسئولیت را نداشته باشد مثل همان لجن زاری می شود و اطرافش آدم هایی جمع می شوند.

همسفررویا:  داشتن مهم نیست بلکه به اندازه داشتن مهم است .

خانم فاطمه : نیم بهتر از کامل است یعنی چه ؟ یعنی اگر ظرفیت چیزی را نداشته باشید به همان کم قانع باشید ،بهتر از این است که مسئولیتی را قبول کنید و نتوانید آن را خوب انجام دهید پس به همان کم اکتفا کنید ،کمتر بردارید که در حد توان خودتان باشد و به انجام برسانید.مسئولیت باید با ظرفیت مطابقت داشته باشد و عکس این هم صادق است یعنی اگر مسئولیت کمتر از حد ظرفیت باشد این هم بد است و تخریب ایجاد می نماید .

همسفر رویا : نباید در خدمت کردن طمع داشته باشید شرط اصلی وجود خواسته ونیاز توام خدمت باید باشد.قدرت اعتماد به نفس با اجرای خواسته در انسان ایجاد می شود چه معقول و چه نامعقول حالا اگر این خواسته در جهت برآوردن نیاز باشد ما به تعادل می رسیم و اگر برای خودنمایی باشد که بخواهیم قدرت کسب کنیم موجب بی تعادلی می شودبکارگیری قوانین با خود فرد است و آموزش نیز باید در جهت برآوردن نیازها باشد نیاز دیگران در دل ماو نیاز ما در دل دیگران است .

خانم فاطمه :هدف ما از مسئولیت  گرفتن چیست ؟ آیا ما می خواهیم برای بر طرف نمودن نیاز دیگران ، مثلاًکمک راهنما بشویم تا نیاز دیگری را برطرف کنیم یا نه می خواهیم کمک راهنما شویم تا دیگران ببینند.آیا نیاز است است یا خواسته نامعقول ، خواسته نامعقول را همان هوس تعبیر می کنند .کسی که برای خواسته نامعقول آمده است دچار مشکل وتخریب می شود ،اما برای رفع نیاز خودم که به تعادل

 رسیدن و آرامش و محبت است باشد و یا برآوردن نیاز دیگران که از تجربیان من استفاده کنند و رها شوند ،همان مفهوم نیاز دیگران در دل ماو نیاز ما در دل دیگران است.این که چه کسی رهجوی چه راهنمایی شود روزیِ دوطرف است تا هردو آنچه که باید یادبگیرند وتجربه کنند اتفاق بیفتند،فرقی نمی کند در چه جایگاهی باشیم .باید ببینید برای چه می اید آیا برای نیاز خود است یا منیّت.

همسفر وجیهه : هدفی که کنگره از ورزش داشته است این است که اول سلامتی جسم مسافر و همسفر تامین شود و به تعادل برسند و کسی که در ورزش هم مقامی کسب می کند اعلام می دارد که اول مصرف کننده بوده و حالا این پیام رهایی را به دیگران می دهد تا برای

 کسانی که ناامید هستند و راه درمان اعتیاد را نمی دانند و نمی یابند کمکی باشد.کسانی که این مصرف کننده بودن ورهاشدن را پنهان کنند هنوز در پی خواسته نامعقول خود هستند . کسانی هم که چاق هستندبرای  رسیدن  به جسم سالم ورزش کنند نه برای خودنمایی. پس هدف اصلی را مدّنظر داشته باشید.

خانم فاطمه : باید ببینند نیّت چیست ،آیا برای رسیدن به سلامتی است یا نه برای باربی شدن و نشان دادن خود . هدف اصلی لاغر شدن را بدانند تا به هر وسیله ایی برای لاغر شدن متوسل نشوند.

همسفر وجیهه: آنجا پیوند محبت بین شما و قدرت مطلق برقرار می شود ،یعنی هر کدام از سر درد ونیاز حرکتی انجام می دهیم و اگر هدف ما رسیدن به تعادل باشد آن موقع پیوند محبت بوجود می آید.

خانم فاطمه :علت این که در کنگره ان قدر پیوند محبت زیاداست چون همه از سر نیاز می ایند ،وقتی برای نیاز حرکت می کنید پیوند محبت برقرار  می شود.

 

بخشش

 خانم فاطمه : راجع به بخشش صحبت کنید زیرا بخشش سخت است و به راحتی نمی توان کسی را ببخشید و تا نبخشید حال خوشی نخواهید داشت .

همسفر بهار :هیچ وقت نتوانستم کسی را ببخشم ،فقط از آن گذشتم .

همسفر زهرا : به خاطر داشته ها و آینده خودم بخشیدم.

همسفر رویا : چون ذهنیت بد پیدا کردم و حس انتقام دارم نمی توانم ببخشم واین نبخشیدن را به کل تعمیم داده ام و همیشه در رنجش هستم برایم دعا کنید.

 

همسفر وجیهه : شاید بسیار کسانی را بخشیدم ولی شخص به خصوصی هست که اصلاَنمی توانم ببخشم و به خدا واگذار کردم وهمیشه می خواهم خداوند انتقام مرا بگیرد.

همسفرافسانه : با خودم گفتگوی درونی در مورد طرف دارم و کم کم ناراحتی او از دلم می رود و آدم ها را باتوجه به تربیت انها می پذیرم .چون من نباید که مثل او عمل کنم وگرنه من هم عین او خواهم بود .

همسفر مهین : با نوشتن مورد برروی کاغذ به کنکاش بیشتر می پردازم و نکاتی که از سر نادانی و جهالت خودم بوده را بررسی می کنم .ما کنگره آمدیم تا آدم هارا بپدیریم و یادبگیرم .تجربه هم کمک می کند.با بالا رفتن سن راحتر می توانید ببخشید .من نسبت به شخص خاطی نه حس دارم ونه بغض .

همسفر نسیم : علت نبخشیدن ما این است که به دیگران فرصت اشتباه و خطا نمی دهیم و توقع داریم با ما درست رفتار کنند.

نشانه ایی از بخشش این است که دیگر حسی از آن طرف ندارم . راه کارهای بخشش ،محبت کردن به فرد مقابل است تا از تنفر کاسته شود .یکی از دلایل نبخشیدن منیّت است .

همسفر عذرا: با صحبت کردن مستقیم با شخص خاطی توانستم ببخشم .کینه هم به دل نمی گیرم.

همسفر زهرا : با کار کردن بر روی خود و کاستن نقص های خودم راحت می توانیم  ببخشیم و برای شخص مقابل دعا می کنم تا نفرتم کم شود .

 

خانم فاطمه : اصلاَاصرای نیست که بگوییم اجباری ببخشش داشته باشید ، باید به خود زمان بدهیم و نواقص خود را بررسی کنیم و خودمان را دوست بداریم . این که نمی توانیم ببخشیم شاید بدی باشد اشکال ندارد ولی به ان فکر کنیم .علت این که می گوییم ببخش به

 خاطر خودمان است برای این است که حال خودمان خوب باشدو به آرامش وآسایش برسیم . کسی که آسیب زده که سر کار خود است ،این من هستم که خودم سوهان روح خودم شدم وخودم را اذیت می کنم.آقای امین دونکته می گویند،که در بخشش ما همیشه طرف مقابل را مقصر می دانیم ولی اگر به درون خود برویم ،ما هم مشکل داشتیم. اگر سهم اشکال خود را بفهمیم راحتر می توانیم ببخشیم یا به

 دیگران حق اشتباه نمی دهیم .یکی هم فکر می کنیم چیزی یا زمانی که از دست دادیم برگشت پذیر نیست، این طور نیست شاید بهتر از آن به ما برسد یعنی اگر خواسته ایی که به خاطر ان اذیت شدیم رارها کنیم و ببخشیم، از درون  چیزی بدست می اوریم که قابل قیاس نیست .

 

 هفته آینده : سی دی مجانی و خلاصه سی دی هفتگی صحرا

شاد باشید.تاریخ : شنبه 18 شهریور 1396 | 02:01 ب.ظ | نویسنده : همسفر حکمت | نظرات

  • paper | شوم | پارک ایران