تبلیغات
 همسفران نور - تکنولوژی

به نام خدا

امروز دوشنبه 96.5.23 لژیون همسفران نور به استادی خانم فاطمه عزیزو جمعی از همسفران با محبت با دستور جلسه «سی دی تکنولوژی» راس ساعت 5:45 شروع به کار نمود.

خلاصه سی دی تکنولوژی

علیرغم سختی روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان در پایان ماه متوجه می شویم توان و قدرت ما تغییر کرده و بیشتر شده است. این نکته که یاد گرفتن سنجیدن میزان توان نیازمند دانش زیادی است مهم است ...................

و به اندازه توان خودتان کار کنید و گرنه نسبت به کاری که انجام می دهید بی علاقه و بعدآن را رها می کنید.اگر نقطه ی صفر و نقطه تحمل خود را پیدا نکنید تمام حرکت های شما بی نتیجه می ماند.

اگر بتوانیم تعاریف درستی از مطالب پیدا کنیم، این تعاریف درست به ما کمک می کند تا بناهایی تا ارتفاع هزار متری بنا کنیم.

کار آقای مهندس با تعاریف و علم درست زمین را از جایش بلند کرد یعنی بیماری اعتیاد که همه را زمین گیر کرده بود را با تعریف درستی از آن به درمان رساند. پس با پیدا کردن تعاریف نسبتاً درست می توانیم بسیاری از مجهولات را حل کنیم. هنر، حقیقتی است که برای پیشرفت و تکامل و بازسازی انسان استفاده شده است و این ها طبق فرمان در اختیار انسان قرار می گیرند.

تکنولوژی از دو کلمه تکنیک و دانش تشکیل شده است تکنیک یعنی فوت و فن کار است و دانش یعنی همان علم پس یعنی فنی که از علم سرچشمه می گیرد. خاصیت آن آسان کردن زندگی و حل مشکلات است. هر چیزی که قدرت ساختن دارد قدرت تخریب نیز دارد. باید کاربرد هر چیزی را بدانیم و استفاده کنیم و اندازه این استفاده کردن را مشخص کنیم.

در دوره معاصر ضربه ی وارد شده از طریق تکنولوژی، فاصله و شکافی است که بین خانواده ها و اعضای خانواده ها ایجاد شده است و درمان آن هم به روز شدن پدر و مادرها و ... است.

 

خانم فاطمه: سلام امیدوارم حال همگی شما خوب باشد و خیلی خوشحال هستم که دوباره شما را می بینم.

 تکنولوژی

همسفر بهار: آقای امین می گویند که من خودم اول موافق تکنولوژی نبودم و بعد کم کم ارتباط برقرار نمودم. باید از تکنولوژی برای استفاده از مطالب و پیام های مناسب استفاده کنیم و آن هم در جهت مثبت بکار ببریم. چون به هر چیزی که نگاه و توجه کنیم یعنی داریم به آن انرژی می دهیم و از آن انرژی هم می گیریم .

در قدیم بچه ها از پدر و مادر بهتر از این روزها حرف شنوی داشتند و فکر می کردند که پدر و مادر بهتر از آنها می دانند و بعد که تکنولوژی به روز شد و پدر و مادرها آگاهی و توانایی استفاده از تکنولوژی روز را نداشتند باعث شد که نیاز به بچه ها پیدا کنند و همین باعث شد که بچه ها دیگر پدر و مادر خود را باور نداشته باشند.


خانم فاطمه: ابتدای سی دی آقای امین گفتند باید ما نقطه صفر خود را پیدا کنیم و گرنه به اهداف خود نمی رسیم.

 

همسفر نسیم: وقتی شروع به کاری می کنم، باید آن را به نحو احسن انجام دهم حتی برای درس خواندن ....

 

خانم فاطمه: این کمال طلبی آدم ها را می رساند و اینکه می خواهم در تمامی موارد بیست باشم و ذره ای نقص در آن نباشد. آقای امین می گویند وقتی ما برای کاری پیش از توان خود انرژی و وقت بگذاریم باعث می شود هیچ وقت نفهمیم کشش و توان ما چقدر است و در هر کاری مهم است، نقطه صفر خود را بدانیم و بشناسیم و این نیاز به تشخیص و دانایی دارد.

هر آدمی باید تشخیص بدهد که در هر کاری چه اندازه ظرفیت و توانایی دارد مثل دونده ای که می تواند 500 متر بدود و دیگری1000 متر می دود،حال اگر دونده 500متر ،هزار متر بدود چه اتفاقی رخ می دهد؟ این هم باعث می شود در ما تخریب ایجاد شود و هم نفهمیم کجای کار هستیم در نظر نگرفتن توان شاید در جسم مشخص نشود،ولی در صورت ادامه به جسم آسیب می زند و به دنبال آن هم روان و جهان بینی آسیب می بیند.

همسفر نسیم: زمانی به جایی می رسیم که در حد توان کار می کنیم ولی فکر می کنیم کمتر از قبل کار کردیم و دیگر نمی توانیم ادامه دهیم...

 

خانم فاطمه: بله نقطه ی صفر شما همین است شما فکر می کنی بیش از این می توانی اما در واقع توان بیشتر از آن را نداری و باید قبول کنی.برای بالا بردن توان باید سطح انرژی را بالا برد.

 

همسفر بهار: نکته در سی دی این بود،که کاری که آقای مهندس انجام دادند با تعریف و علم درست از اعتیاد توانستند درمان اعتیاد را پیدا کنند و همه را به نتیجه برسانند .در قسمت علوم ریاضی چون انسان ها تعاریفی را بدست آوردند توانستند پیشرفت کنند و این تعاریف در صور آشکار آن موضوع بود، مثل وقتی مثلث را تعریف می کنید همه در ذهن آن را تصور می کنند اما در برخی علوم مثل روان شناسی تعریف و مفاهیم سخت است چون در صور پنهان است.

 

خانم فاطمه: تعریفی که آقای مهندس از اعتیاد نمودند چه بود؟

 

همسفر فرح: ؟؟؟؟؟

خانم فاطمه: بخشی از تعریف این است که اعتیاد یک بیماری است.

همسفر بهار: در سیستم انسان تخریب ایجاد شده و مواد بیرونی جای مواد داخل جسم را گرفتند و جسم انسان را از تعادل خارج کردند.

 

خانم فاطمه: بله اعتیاد جایگزینی مزمن است. چون توانستند بر اساس این تعریف روش درمان اعتیاد را پیدا کنند ،دقیقاً روی جایی دست گذاشتند که تا حالا کسی به آن فکر نکرده بود، یعنی جسم مصرف کننده دچار مشکل شده است و او را از تعادل خارج نموده است.

در زندگی تمامی ماها نیز به شیوه های گوناگون این تخریب ها وجود دارد. برای خود ماها هم باورها و تعاریف و بایدهایی تعیین کردیم که نمی گذارد به هدف برسیم پس باید آن را درست کنیم.

 

همسفر رؤیا: یک مصرف کننده فقط بر اثر مصرف مواد تخریب در جسم پیدا کرده است اما ماها با باورها و افکار منفی تخریب در جسم خود درست کردیم.

 

خانم فاطمه: اعتیاد بهانه ای شد که ما اینجا بیاییم و خیلی چیزها را بفهمیم. با این تعریف آقای مهندس از اعتیاد، حتی ریشه های درمانی بسیاری از بیماری های دیگر مانند بیماری های روانی و اعصاب را پیدا کردند.

 

 خانم فاطمه: از احساس خود راجع به جایگاه استادی که امروز داشتیدبرای ما بگویید.

 

رؤیا: امروز که استاد جلسه بودم،اول احساس کردم آنجا دچار استرس می شوم ولی آن استرس که فکر می کردم نبود و بسیار انرژی گرفتم و دلم نمی خواست تمام شود و ادامه داشته باشد. تمام مشکلات های من  به خاطر بی تعادلی من بود و دستور جلسه عدالت واقعاً برای من لازم و مفید بود.

حضرت علی می فرمایند دنیا دو روز است ، یک روز با توست و یک روز بر علیه توست و آن روز که با توست ، به خود غره نشوید و آن روز که بر علیه توست ناامید نشویدو من طوری بودم که در مشکلاتم دیگران را مقصرمی دانستم و می گفتم بی انصاف و بی عدالتی در حق من شده است ولی با این دستور جلسه دیدگاهم عوض شد.

 

فاطمه: جایگاه استادی، جایگاه فوق العاده ای است استادی جشن  همسفر، استادی جشن های دیگر ،کمک راهنمایی  همه و همه عالی است وکمک راهنمایی بسیار لذت بخش است و چهار سال دارای انرژی هستی و رو هوایی، حتی اگر روزی بد داشته باشید وقتی به کنگره می آیی همه یادت می رود و انرژی لازم کسب می کنید.

بعد در این جایگاه می فهمی که چقدر به عنوان یک انسان ارزشمند هستید و چقدر می توانی مفید باشی. چقدر می توانید به خلق خدا و کائنات خدمت کنید. خدمت امروز شما هم حتماً جایگاه شما را عوض خواهد کرد و حال شما خوب می شود و به هدف خود نزدیک می شوید.

 

فرح: واقعاً موافقم. دوستان فراوانی دارم و دوستانم هم خوب هستند ولی هیچ کس مانند دوستان کنگره ای برایم نیست، انرژی که از دوستان کنگره ای می گیرم وصف ناپذیر است و از هیچ کدام دوستان  این همه انرژی نمی گیرم.

 

خانم فاطمه:  در پایان ورود همسفر محدثه به لژیون را تبریک گفتند ونکات لازمی که باید دقت کنیدرا اشاره نمودند:

کسانی که بیش از سه سال است در کنگره هستند و تاکنون خدمت نگرفتند و در جایگاه هایی قرار نگرفتند باید صندلی را خالی کنند و به کسانی که خواهان حرکت هستند بدهند.

سی دی های مجانی، خدمت، کمک من به کنگره و نقض فرمان در دستور کار لژیون است.

رفت و آمد همسفران با دیگر مسافران و همسفران ممنوع است و باید با اجازه مرزبان باشد.

 

هفته آینده: خلاصه سی دی ها ی گوهر جان، هفت خوان، ادامه وادی پنجم.

 

پاینده باشید.تاریخ : جمعه 27 مرداد 1396 | 09:46 ب.ظ | نویسنده : همسفر حکمت | نظرات

  • paper | شوم | پارک ایران