تبلیغات
 همسفران نور - ادامه وادی پنجم

به نام خدا

امروز دوشنبه  9/5/96لژیون همسفران نور به استادی سرکار خانم فاطمه مهربان و جمعی از همسفران نازنین به دستورجلسه وادی پنجم و خلاصه سی دی حرمت راس ساعت 18 شروع به کار نمود.

خانم فاطمه : انشاالله که حال واحوال شما خوب باشد .این هفته را به تمامی خدمتگزاران سایت تبریک می گویم ...................

ادامه پست قبل.....

همسفر مهین : در این جهانی که زندگی می کنیم ، جهان های زیادی هست اما در این وادی به سه تا از آن ها اشاره شده است . یکی همین جهان خاکی ، جهان ذهن و جهان خواب .  به نظرم علت صحبت راجع به این جها ن ها این است که بگویند ای انسان حیات تو ادامه دار است و این ذهن تو و کنترل آن مقدمه ایی است که یاد بگیری در این جهان و جهان های دیگر به چه شکل زندگی کنید وجهان ذهن مهمترین چیز برای ادامه حیات انسان است .

خانم فاطمه : جهان ذهن بسیار اهمیت دارد . من مطمئن هستم ،موفقیت ها و شکست ها و بیماری های که در زندگی ما هست ، افسردگی ها وشادی ها؛ همه آنچه هست که در ذهن خود داریم و منتظر آن هستیم و در ذهن به آن می پردازیم و متمرکز می شویم . وقتی از چیزی می ترسید یعنی مداوم منتظر آن هستید وآن هم می گوید بفرما این هم آنچه در فکر دارید.چون همیشه دارید به آن فکر می کنید .یا کسی که همیشه ناامید است و یا از مریضی می ترسد ، در حال انرژی دادن به ناامیدی و مریضی هست و این ها به سراغش خواهند آمد. این ها را متوجه نیستیم ولی اگر کنجکاوی کنیم و به دورترین نقطه ذهن و پشت و پسل های آن فکر کنیم متوجه می شویم .

همسفر فرح : کسانی هستند که در ذهن خود بی خیال هستند ،یعنی نه فکر بد دارند و نه قضاوت می کنند و نه ناامید هستند . این ها چه شرایطی برایشان پیش می آید؟

خانم فاطمه : می دانید که بعضی ها از نظر شهود و قوای ذهنی مشکل دارند آیا اینگونه هستند ، یک جوری شیرین عقل هستند ؟

همسفر فرح : نه اصلاً. آدم سالمی هستند اما بی خیال اند،نه می ترسند ، نه  نگرانند و همه چیز را راحت می گیرند و اتفاقاُمورد تایید هم هستند و همیشه برای آنها خوش پیش می آید .منتهی آدم هایی که دائم می ترسند و یا قضاوت می کنند و یا به چیزهایی فکر می کنند که نباید فکر کنند بنابراین همیشه در عذاب هستند ولی چنین افرادی نه .

خانم فاطمه : این ها ذهنیت دارند نمی شود گفت که ذهنیت ندارند ، ما که در ذهن آنها نیستیم و آنچه که ما از ظاهر قضیه فکر می کنیم نیست ، اگر آدمی موفق و مطمئن  باشند ،حتماًجهان ذهن آرامی دارند.ذهن ما در زندگی تعیین کننده است و کنترل ذهن هم بسیار مشکل است . جهان ذهن دارای چنان عظمتی است که ما نمی توانیم این عظمت را تصور کنیم .آقای مهندس می گویند مثل کوه بزرگی است که جلوی آن می ایستید و متوجه عظمت آن نمی شوید .

همسفر زهره : شاید هم اگر انسان به یک ایمان ومعرفت کاملی برسد ،همه چیز را به قدرت مطلق می سپارد .یعنی ممکن است از این طیف باشد که هرچه بخواهد را به خدا می سپارد.

خانم فاطمه : شاید این گونه آدم ها به مرحله ایی از ایمان وتسلیم رسیده باشند که برای آنها آنچه در دنیای خاکی رخ می دهد، مهم نیست.  

همسفر مهین : ............جهان ذهن مقدمه برنامه ریزی و یا مقدمه عمل تمرین برای چگونه زیستن در جهان خاکی و سایر جهان ها می باشد...........................

در چها روادی قبل یاد دادند که فکر کنیم و الان آن فکرها را باید عملی کنیم .

خانم فاطمه : بله این عملی که اینجا می گویند راجع به خواسته هایی است که ما درباره آنها فکر کردیم و تصمیم گرفتیم وانتخاب نمودیم و اکنون زمان اجرا و عمل نمودن به آن هااست .

همسفر مهین : می گویند کسی که خودکشی می کند ؛او ابتدا در ذهن خود خودکشی می کند و بعد عمل خودکشی را انجام می دهد .

خانم فاطمه : اگر به هر چیزی از قبیل افسردگی ، بیماری ، ترس ، ناامیدی و بدبختی فکر کنید همان می شود ؛ حتی برای پارک ماشین خود اگر فکر کنید جای پارک گیر شما نمی آید ،حتما جای پارک گیر نمی آورید ولی اگر مثبت فکر کنید همان می شود. یعنی هر چه در جهان ذهن به آن بپردازیم همان می شود........مسئله این است که ما اصلاً نمی دانیم در ذهن ما چه می گذرد و شناختی از ذهن نداریم ، در چهار وادی قبل یادگرفتیم ذهن خود را سازماندهی کنیم ، یعنی می خواهیم که فکر کنیم یا نه ، به چه چیزی فکر بکنیم و به چه فکر نکنیم و بعد از فکر حالا آن فکر را به اجرا در آوریم .

همسفر مرضیه : ...........به قول قدیمی ها با حلواحلوا گفتن دهان شیرین نمی شود......

خانم فاطمه : در خواسته های مثبت خود می توانیم از جهان ذهن کمک بگیریم . می خواهیم کار درستی را انجام دهیم و یا به هدف مثبتی برسیم اول باید در ذهن به آن فکر کنیم و تجسم کنیم . برای همین می گویند شما رهایی خود را تصور کنید. این همان قدرت ذهن را گوشزد می کند.در این قسمت می گویند برای اینکه ساختارهای ذهنی را به مرحله عمل برسانیم چکارکنیم . باید آرامش داشته باشیم و شرایط وبستری فراهم کنیم تا به آرامش برسیم .برای اینکه از اضطراب جلوگیری کنیم باید از ضد ارزش ها دوری کنیم و تزکیه وسازندگی کنیم و برای رسیدن به این شرایط هم باید پندارو گفتار وعمل سالم انجام دهیم . وقتی اندیشه من سالم باشد گفتارم هم سالم است . نگویید فلانی بد زبان است چیزی به دل ندارد ،نه این که به زبان حرف های بد می آورد فکر واندیشه اش هم خراب است .

همسفر راضیه : قصه آن ها مانند فردی است که هزاران هزار سکه طلا دارد و...................

خانم فاطمه : اینجا قصه چه کسانی را بازگو می کند؟

آنهایی که علم دارند ولی اجرا نمی کنند.. اگر ما صبح تاشب راجع به کنکور صحبت کنیم آیا در کنکور قبول می شویم ؟خیر باید برنامه ریزی کنیم ،تلاش کنیم و بعدآزمون بدهیم تا قبول شویم .برای هر مشکلی که  بخواهیم تزکیه کنیم باید زمان طی شود و تلاش کنیم تا به ایده آل خود برسیم.

خانم فاطمه : چرا باید از ضد ارزشها برگشت کنیم ؟

همسفرزهره :چون به همان اندازه که ضدارزش انجام می دهیم از تعادل خارج می شویم .پس باید از ضدارزش ها دوری کنیم تا به آرامش و تعادل لازم برسیم.

خانم فاطمه : چون ضدارزش ها ما را بی قرار می کنند .

همسفر راضیه : ....حال شاید گفته شود ضدارزش ها چه هستند؟.................

خانم فاطمه : هر که کلاه خود را قاضی کند می داند درون خودش چی هست . می فهمیم کجا داریم بدجنسی می کنیم و کجا کار ارزشی و کجا غیر ارزشی است .

همسفر راضیه : خودداری ..............

خانم فاطمه : کاری را که نمی دانیم درست و یا غلط است و در مورد آن هم تحقیق کردیم ولی به جایی نرسیدیم و دودل هستیم وتردید به انجام داریم ، در این مواقع انجام ندادن آن کار بهترین عمل است .

همسفر راضیه : قناعت .......................

همسفر نسیم : من خودم هنوز مرز بین قناعت و خساست را نمی دانم .یک جاهایی که باید قناعت کنم ،فکر می کنم خسیسی است و انجام می دهم . جاهای که نیاز پیدا می کنم متوجه می شوم که ای وای قناعت نکردم و اشتباه کردم.

همسفر رویا: اینجا می گویند ؛می توانیم با کمترین هزینه و کمترین چیزی هم خوشحال باشیم که این را من بلد نیستم و برایم سخت است و فکر می کنم باید در لحظه زندگی کنم .در صورتی که الان فهمیده ام که باید پس اندازی هم داشته باشیم.

خانم فاطمه : همه ما باید در زندگی قناعت داشته باشیم ؛ولی شناخت مرز قناعت و خسیسی مهم است .قناعت یعنی از کمترین امکانات بیشترین بهره را ببریم و ربطی هم به خوردن وپوشیدن ندارد.باید به شرایط خود فکرکنیم و از چیزی که هست بهترین استفاده را ببریم.

دوشنبه 23/5/96  سی دی تکنولوژی  و ادامه وادی پنجم کار خواهد شد.

در پناه قدرت مطلق باشید.

 

 

 

 

 تاریخ : یکشنبه 15 مرداد 1396 | 10:08 ق.ظ | نویسنده : همسفر حکمت | نظرات

  • paper | شوم | پارک ایران