تبلیغات
 همسفران نور - بیان

به نام ایزد یکتا

امروز دوشنبه 96/3/29لژیون همسفران نور به استادی خانم فاطمه عزیزو نازنین و همسفران با محبّت با دستور جلسه سی دی بیان آغاز به کار نمودند.

خانم فاطمه : سلام برهمگی انشاالله حال شما عالی و روزگار بر وفق مرادتان باشد و آنچه را لازم بوده است را دریافت کرده باشید .

نکاتی که لازم است رعایت شود:.........................

ü      آوای شکرگزاری که بسیار زیبا و معنوی است را باید با صدای بلند فریاد بزنید تا چاکراها باز شود و نهایت انرژی را دریافت کنید و در قسمت ...... نه از خلاصی دقت کنید که خلاصیست نمی باشد . دعا را هم باید زمزمه نمایید.

ü      تولدها را حتماً شرکت کنید .

ü      در انتخابات مرزبانی هشتم تیرماه نیز حتماًشرکت کنید.

ü      دوشنبه 12/4/96 جلسه آموزشی  برای کسانی است  که ثبت نام مشاوره تازه واردین را نمودند.

ü      در قوانین کنگره تا سه غیبت مجاز است اما در لژیون ما برای سفر اولی ها تا یک غیبت غیرمجاز مورد قبول و برای سفر دومی ها اگر سه غیبت غیرمجاز پشت سرهم اتفاق بیفتد به مرزبانی گزارش می شود و باید صندلی را باید برای کسانی که واقعاً رهجو هستند ترک کنید.

مشارکت در مورد دستورجلسه عمومی " صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است "

همسفر زهرا : بهترین صفت در انسان عشق و محبت است و بدترین آن ناامیدی است ..... یوسف گمگشته باز آید به کنعان غم مخور.......

همسفر حکمت : آیا صفت یا رفتا رو یا کرداری  که انسان از گذشتگان خود مانند پدر بزرگ و ...در وجود خود دارد که شاید بتوان گفت ژنی است نیز قابل تغییر است ؟

خانم فاطمه : در یکی از سی دی ها شنیدم که بعضی ها می گویند مثلاً صفتی از ما ژنی است ژن ما اینگونه بوده و نمی توانیم کاریش کنیم و دست ما نیست . در پاسخ گفته می شود نه اینطور نیست و چون انسان اختیار دارد می تواند هر صفت و اخلاقی را تغییر دهد .حالا شاید صدرصد نشود ولی می تواند آن را اصلاح کند.صفت هایی که با گذشت سال ها مانند جرم سختی شده اند بسیار سخت تغییر می کنند ولی بدتر از اعتیاد که نیست که توانستیم از آن رها شویم پس امکان  تغییر هست .البته اگرخواست خدا هم  باشد هر چیزی امکان پذیراست.

همسفر افسانه : همیشه هستی در جریان است و چیزی ثابت نمی ماند و اگر ثابت بماند گندآب میشود . واین مهم است درانسان هم هر چیزی می تواند تغییرکند . من خودم سابق بسیار کم صبر بودم نه فقط برای مصرف کننده بودن مسافرم که در هر چیز کم اهمیتی نیز کم صبر بودم اما حالا صبورتر شدم و تغییرکردم وخودم لذت می برم.

همسفر نسیم : طبق کشفیات اخیربرای هر صفتی ژنی داریم یعنی برروی کروموزم ها و دی ان ای که اطلاعات ما در آن هست برای هر صفتی روی این کروموزوم ها  ژن  داریم حالا ممکن برخی ژن ها فعال و برخی غیرفعال باشد و این ها بستگی دارد، اما از آنجایی که یک سری بیماری های ژنی هم قابل درمان است پس صفت ها نیز تغییر می کنند که مربوط به حس ها وآن خروجی ها می تواند باشد .هر هفت سال سلول های ما تغییر می کند پس ما تغییر می کنیم اما اطلاعات ما نه .

در این قسمت از جلسه ؛همسفران، ورود همسفر رویا را به لژیون تبریک و خوش آمد گفتند و خانم فاطمه برای ایشان آرزوی رهجوی خوب بودن چه برای خودش و چه برای لژیون و کنگره را از قدرت مطلق خواستار شدند.

خانم فاطمه : درجلسه ایی از ماه قبل در سی دی فلز وجودی گفتیم کسانی که سطح انرژی یکسانی دارند کنار هم قرار می گیرند اما علیرغم سطح انرژ ی یکسان ممکن است سطح دانایی آنها یکسان نباشد و جنس و فلزشان متفاوت باشد .همسفر نسیم سوالی تحت عنوان اینکه مگر نگفتیم با افزایش دانایی سطح انرژی بالا می رودپس آنهایی که سطح انرژی یکسان دارند باید دانایی مثل هم داشته باشند چرا اینطور نیست؟

خانم فاطمه :سطح انرژی فقط با دانایی بالا نمی رود ،پارمترهای گوناگونی در افزایش سطح انرژی موثراست و یکی از آنها دانایی است و می دانیم گاهی سطح انرژی با ضد ارزش ها نیز بالا می رود (مثل همین مصرف مواد).

همسفر فرح : صفت هایی که در انسان هست همیشه پایدار نیست ولی ممکن هم هست پایدار باشد و این بستگی به شخص دارد که بخواهد تغییر یا اصلاح کندومن هم قبلاً کم صبر بودم اما با روزه گرفتن صبرم بالا رفته است ،ما با افکار خود می توانیم جهنمی بسازیم و یا از جهنم رهایی یابیم .

سی دی بیان

همسفر بهار:محور اصلی سی دی ،صحبت انتقال آگاهی و اطاعات و افکار واندیشه است و صحبت بعدی برای بیماری ها و یافتن درمان بیماری است .مبحث اصلی در مورد مشکلات نوشتن کتاب است انسان وقتی می خواهد افکار واطلاعات خود را بیان کند دوراه دارد یا باید بیان کند یا باید بنویسد. زبان یک قرارداد است وقتی ما کلمه آب را می گوییم ابتدا آن را در ذهن تصور می کنیم بعد می گوییم و یا وقتی آب را می شنوید اول آن را در ذهن تجسم می کنید. وقتی به شخص غیر هم زبان مثلاً یک انگلیسی زبان  می گوییم آب ، هیچ تجسمی از کلمه آب ندارد .پس گفتار و دریافت بیان ،یک پروسه است و ما باید مراقب گفتارخود باشیم چون گاهی شنونده در اثر عدم درک درست بیان ما اشتباه برداشت می کند و دچار سوءتفاهم میشود.حتی اگر در لفافه حرفی بزنید شنونده خواهد فهمید .در کلام از ضرب المثل استفاده نکنید. مواظب جایگاه خود باشید هرچه بالاتر باشد در گفتن و نوشتن بسیار باید دقت کنید چون انتظار بیشتری از فردی با مراتب بالاتر وجود دارد.در زمان گفتن یا نوشتن مثلثی با سه ضلع کسی که می خواند ،کسی که می نویسد و ارتباطی که شخص با نوشتار ویا گفتار برقرار می کندرا می توانیم ترسیم کنیم.زمان خواندن یا شنیدن عمق و جان کلام وآنچه پشت آن هست را دریابید.انسان موجودی زودباور است .یک موقع ما ممکن است در جایگاه مخاطب یا سخنران و یا نویسنده باشیم بنابراین باید مراقب گفتار و نوشتار خود باشیم . وقتی در کنگره از راهنمایی صحبت می شود باید ببینیم محصول آن راهنما چیست ،آیا فرد ناآرامی به آرامش رسیده ،آیا فرد به تعادل لازم و معرفت انسانی رسیده است و کیفیت نتایج را ببینیم و درک کنیم .

خانم فاطمه : هر چه را بخواهیم بشناسیم باید نتیجه آن را ببینیم . فکر کنم من پدر و مادر چگونه فرزندی را پرورش وتربیت نمودم آیا انسان با مهارت و توانا و دانا بار آوردم یا نه انسانی لوس وراحت طلب .هر چیزی را باید از روی محصول و تولید آن قضاوت کرد.یک راهنما باید در گفتار خود نهایت دقت را داشته باشد زیرا انسان ها از نظر نوع برداشت متفاوت هستند و شاید درست برداشت نکنند و عمق کلام راهنما را درک ننمایند.

همسفر مهین : اغلب اوقات ما آدم ها حرفی را می زنیم و بعد از آن مداوم در پی توجیه آن که منظور من این بود یا نبود ،هستیم،اینکه نگران برداشت دیگران هستیم  دو دلیل دارد یکی اینکه اول حرف می زنیم بعد فکر می کنیم و و یکی اینکه زمان صحبت ، زیاد ادامه دار و طولانی حرفی می زنیم که قطعاًچیزی از توی ان در می آید ، پس مشکل عمده خودمان هستیم .

خانم فاطمه :بله به موقع و کوتاه صحبت کردن بسیار اهمیت دارد.

فرح : واقعاًمسئله پیچیده ایی است که گاهی روی حرف های خود کنترل داریم و گاهی نه اما وقت هایی که ما روی صحبت خود کنترل داریم باز عده ایی برداشت های متفاوتی می کنند ،مسئولیت این افراد با چه کسی است ؟یعنی این افراد را نمی شود کنترل کرد و هر برداشتی می کنند با این ها چه کنیم؟

همسفر رویا : پیرو صحبت این دوعزیز ، یاد سی دی زمان مناسب افتادم که اگر زمان و مکان وشرایط صحبت نمودن را تشخیص بدهیم تاثیر زیادی دارد و بیشتر اوقات آنچه که باید برداشت میشود.

خانم فاطمه :بله سه سی دی ؛ بیان ،زمان مناسب و بستن دهان بسیار به هم مرتبط هستند.در سی دی بیان گفته می شود کلام ما نباید نیش داشته باشد شاید ظاهر آن درست باشد ولی موج و حسی که با ان کلام داریم منتقل میشود و طرف مقابل آن حس و موج بد ما را می گیرد. نباید دروغ و سرزنش و تمسخر در کلام باشد و  نبایدکلامی دور از عقل بگوییم ،گاهی حرفی می زنیم و وقتی طرف ناراحت میشود ،می گوییم شوخی بود . در شوخی هر دوطرف باید بخندند نه اینکه یک طرف نارحت شود.این نوع کلام ها در بدن سم تولید می کند و اول خودمان بیمار می شویم.

همسفر نسیم : تمام صحبت هایی که شد برای زمانی است که ما خود بیان کننده کلام هستیم اما وقتی ما در برابر بیان نامناسب و سرزنش دار دیگران قرار می گیریم ،خصوصاً زمانی که طرف مقابل فردی بزرگتر و با تجربه تر یا حتی از اقوام درجه یک است چه کنیم ؟ حتی گاهی تلاش هم کردیم تا آنها تغییر روش دهند اما نتیجه ایی نداشته است و پایان صحبت ها به  ناراحتی بسیارکشیده میشود طوری که نحوه کوتاه آمدن را نمی دانیم .لطفاً راهنمایی کنید.

خانم فاطمه : شاید برداشت های ما غلط باشد .

همسفر نسیم : بله شاید، اما برداشت غلط هم ممکن یک مرتبه یا دو مرتبه باشد اما همیشه که نیست.

خانم فاطمه : افراد بزرگتر خصوصاًپدر ومادرها از سر دلسوزی و دوست داشتن چیزی می گویند اما شاید روش آن ها اشتباه است .در ضمن گاهی هم باید به آنها حق اشتباه داد ،بالاخره انسان جایزالخطاست .وما فکر می کنیم آنها عند درستی و دانستن هستند ،نه اینطور نیست با آموزش  گرفتن ودادن وصبوری انشاالله حل میشود.در مورد هر قضیه ایی هم که نارحت میشوید صحبت کنید.

همسفر فرح :پدر ومادر ها و بزرگترها از سر دلسوزی وترس جوانان خود را امر ونهی می کنند و مقداری از آن هم بسته به شرایط محیطی و باید و نباید های اجتماعی مربوط میشود ،اما حرف زدن با آنها از فشار روحی جوانان می کاهد ،باید با آنها صحبت شود.

همسفر مهین : ما پدر ومادرها خصوصاً ما ایرانی ها فکر می کنیم مالک فرزند هستیم ، شرایط جامعه به گونه ایی که ممکن است هزار اتفاق بیفتد اما باید مبنا رابراین که خودمان چگونه فرزندی تربیت کردیم  ،بگذاریم و همیشه هم میخواهیم اعمال نفوذکنیم و مشکل ما این است که شیوه گفتگو را بلد نیستیم.البته برخی مشکلات هم مربوط به دوره بلوغ است  که با طی کردن آن حل می شود.

همسفر افسانه : بزرگترها علی الخصوص پدر ومادرها کم میشود اشتباه کنند و آنها می خواهند تجربیات خود را به فرزند خود بدهند.

همسفر رویا : تمام این صحبت ها پیامی برای فرزندان و جوانان داشت اما من می خواهم پیامی به پدر ومادرها و افراد بزرگتر بدهم ، که گاهی به خاطر اشتباهات و ناآگاهی ها و ندانستن های آنها ،فرزندان تصمیمات نادرست و ناپخته از سر لجبازی می گیرند که ضربه های جبران ناپذیرو خطرناکی به آنها وارد میشود و زندگی وسلامتی و آینده آنها تباه وتهدید میشود،پس سعی کنیم از برخی سرزنش ها، لجبازی ها ، تعصب های بی جا و کلام های بد و زننده دست برداریم  و شیوه های درست ارتباط رایادبگیریم و با دوستی و محبت اختلاف نظرها را کاهش دهیم تا بتوانیم کنار هم با رنجش ها وبغض های کمتری زندگی کنیم.البته یادآوری برخی مسائل ما را هم ناراحت می کند.

خانم فاطمه : این که یادآوری ها ما را ناراحت می کند یعنی ما هنوز آنها را نبخشیده ایم و به این دلیل نمی توانیم ببخشیم چون که فکر می کنیم طرف مقابل صدرصد مقصر است و آنها را مسئول ناراحتی خود می دانیم .سعی کنید گذشته را فراموش کنید اما از آن درس بگیرید . آقای امین می گویند درد و رنج ها و سختی ها سرمایه ما هستند ،اگر آن درد و رنج ها را تجربه نکرده بودیم امروز این حال خوش را نداشتیم . ما آدم های که کنار هم زندگی می کنیم فقط به خاطر ساخته شدن خودمان کنار هم هستیم تا به واسطه آنها صفات بد خود را تشخیص و بعد اصلاح کنیم و به رشد و کمال برسیم.بیشترین رشد وآموزش انسان ها در سختی هاست هر سختی که پشت سر می گذاریم اگر درس لازم آن را بگیریم و بپذیریم آدم های دور وبر خودرا و قبول کنیم این ها روزی ما هستند به بالاترین حد رشد وکما ل خودمی رسیم و ما باید خودمان درست عمل کنیم.

 همسفر افسانه : ما خودمان را می توانیم تغییر دهیم نه دیگران را .اگرشما با تغییررفتار خود و جبهه نگرفتن در مقابل آنهاو با آرامش و صبر عمل کنید حتماً افراد مقابل ما هم تغییررویه می دهند.

همسفر حکمت : تمام مشکلات به دلیل دوست داشتن های بیش از حد و ترس های بی جا است ،اگر با سرگرم کردن خود به فعالیت های مورد علاقه خود کمی از نظر برخورد وارتباطی دورتر شویم و در ضمن هدف های والاتری برای خود انتخاب کنیم ،از مشکلات کاسته می شود.

خانم فاطمه : درست است که ما اختیار داریم و در مورد حجاب هم کسی نمی تواند به ما امر ونهی کند اما حجاب یک ارزش والایی است و به خاطر امنیت من است و خدایی که مرا خلق نموده این حجاب را برای آرامش و امنیت من خلق نمودچون خودش نیز مرد و جنس مذکر آفریده و می داند چی خلق کرده ،برای حفظ این جنس لطیف حجاب را قرارداد.در جامعه ما چیزی که برای یک دختر ارزش می دانند عفت ، عفاف و حیای اوست  . اگر هم قوانین خدا رانقض کردیم باید منتظر عواقب وآثارش باشیم  و با بروز مشکل ناشکری نکنیم .

همسفر بهار : یک سری سختی ها برای تمامی ما یکسان است چون معیارهای جامعه ما یکسان است برا ی ما هم مشکلاتی بوده است منتهی هدف های اصلی ما مهم هستند و این سنگریزه ها نباید سدٌ راه ما شوند و فقط آرامشی که  در خانه ی پدر ومادر هست هیج جایی نیست و اینجاست که می توانی به اهداف خود برسید پس مسائل جزیی را راحت بگیرید و انسان آفریده شده که با سختی بجنگد و حتی چیزی را که دوست ندارید را بپذیرید و راجع به آن بحث نکنید.

خانم فاطمه : به خودتان در هنگام درد ورنج وسختی فرصت دهید و آرامش را حفظ کنید و برای از بین بردن منیت هم آموزش ببینید.به خدا توکل کنیم که هرچه داریم از اوست.

هفته آینده سی دی کابوس (1)- ادامه وادی چهارم – خلاصه سی دی هفتگی 

ایٌام به کام شما بادتاریخ : شنبه 3 تیر 1396 | 11:18 ق.ظ | نویسنده : همسفر حکمت | نظرات

  • paper | شوم | پارک ایران