تبلیغات
 همسفران نور - نفس (3)

 

به نام خداوند رحمان ورحیم

امروز دوشنبه بیست وهفتم دی ماه یک هزار وسیصد و نود وپنج  لژیون همسفران نور به استادی سرکار خانم فاطمه گرانقدر و همسفران مهربان با دستور جلسه سی دی نفس (3) راس ساعت 4:45 شروع به کار نمود .

خانم فاطمه  ابتدا ا حوالپرسی کردند .سپس ضمن سپاس از خداوند متعال صحبت خود را آغاز نمودند، از همسفران خواستند که در روزهای خدمت گزاری سعی کنند سر موقع لازم در کنگره حضور داشته باشند تا بتوانند تمامی خدمت ها را بر عهده بگیرند.همچنین ورود همسفرنسیم را تبریک گفتند..............

دستور جلسه امروز سی دی انرژی نفس 3

همسفر پریوش : در انرژی نفس (3) آقای مهندس گفتند :"امروزه افراد در مورد تغذیه دقت های لازم را ندارند و برای سلامتی خود درست غذا نمی خورند . ما باید یک سری مواد غذایی  را به جسم برسانیم تا جسم سالم بماند . همچنین از خوردن فست فودها و غذاهای کنسروشده و دارای نگهدارنده خودداری کنیم ، پنیر پیتزای مصرفی که به صورت نرم می بیند در اثر حرارت اینقدر نرم است اگر در آب سرد بگذارید به قدری سفت می شود که عین لاستیک است وبه  روده ها می چسبد و موجب بیماری همچون یبوست می شود .باید سعی کنید سبزیجات و میوه تازه مصرف کنید.سپس راجع به روان صحبت کردند .که برای سالم ماندن روان نیز باید یک سری نکات را در نظربگیریم ، مثلاً از ضد ارزش ها دوری کنیم ، خط قرمز ها را رد نکنیم . یک گروه افراد خدا را قبول دارند و یک گروه نه ، خوب آن گروهی که قبول ندارند هیچ ولی گروهی که خدا را قبول دارند ، خداوند وعده هایی داده است که دروغ نیست و وعده ها را اجرا می کند و ما باید از خط قرمز هایی که خدا مشخص نموده است عبور نکنیم تا بتوانیم به آنچه نظر داریم برسیم .

 

خانم فاطمه : در کل آقای مهندس گفتند: «هم جسم و هم نفس انرژی می خواهد ،انرژی جسم از تغذیه سالم ،ورزش بدست می آید و موادغذایی که سوخت جسم است دو کار انجام می دهد هم انرژی به جسم می رساند و هم موجب تعمیر وترمیم است یعنی اگر جسم آسیب ببیند خود جسم آن را ترمیم می کند به شرطی که موادغذایی که به بدن می دهیم کامل وسالم باشد .بیماری یبوست بیماری قرن است و طبق آمار بیش از نیمی از افراد جهان یا به این بیماری یبوست ویا بیرون روی مبتلا هستند اما اکثر مردم در این مورد کم رو هستند و اعلام بیماری نمی کنند. این بدلیل این است که سیستم تغذیه ما مشکل دارد و این قابل حل است . خانم فاطمه گفتند : به تجربه خود من دمنوش ها دررفع این مشکل موثر هستند و بسیار کمک کننده می باشند .به  بیماران در سنین پایین  دارو ندهید چون سیستم گوارش تنبل می شود مثل قضیه اعتیاد است و باعث می شود بدن عادت کند و خودش آن مواد لازم ترمیم را تولید نکند و سعی کنید با موادغذایی سالم مشکل یبوست را برطرف کنید .بیماران اعتیاد که در حال مصرف OTنیز هستند دچار یبوست می شوند که می توان از معجون معجزه آسای مخلوط یک قاشق سرکه سیب و یک قاشق عسل طبیعی و یک  لیوان آب ولرم این مشکل آنها را رفع نمود .

همسفر افسانه:در ادامه جناب مهندس بر روی مواد غذایی قدیمی یا همان سنتی تاکید کردند که در عین حال که ساده هستند اما مغذی نیز می باشند ، مثلاَ از غذایی مانند کله جوش،آب دوغ خیار به همراه مغزگردو و کشمش و یا نان وپنیر وانگور نام بردند.

 همسفر حکمت :طرز تهیه کله جوش  :پیاز داغ را آماده کرده بعد به آن شنبلیله ونمک وادویه اضافه کنید و همینطور که هم می زنید بعد آب را اضافه کنید و تا آب آن داغ نشده تخم مرغ را به میزان دلخواه خوب بزنید و به آن اضافه کنید ودر آخر  کشک ساییده را اضافه کنید و به مدت یک ساعت با دمای بسیار پایین بگدارید جا بیفتد،در صورت داشتن زعفران قدری برای زیبایی و عطر و طعم خوب به آن اضافه کنید.

خانم فاطمه :روان چیست ؟

یک همسفر (خانم اکرم):روان یعنی خلق وخو.حالا خلق وخوی آدم ها متفاوت است .کسی که روانش مشکل داشته باشد فقط با دارو خوب نمی شود و باید جهان بینی درست شود و مثال NAرا زدند.

خانم فاطمه : روان یعنی خلق وخو ،بعضی ها افسره اند ،برخی پرخاشگر ،برخی آرام وخوش خو ،خوش برخورد ند و از کنار همه چیز عبور می کنندویکی هم خوش اخلاق  ،یکی دمدمی مزاج و...این ها روان آن شخص است .حالا روان را چه چیزی می سازد روانی که متعادل باشد؟

همسفر بهار:این قسمت حتی برای غیر معتادان هم دلنشین بود،ساختن روان بدون دارو امکان ندارد وحتی فقط باجهان بینی یا حرف خوب هم امکان ندارد.در جهان فیزیکی معتاد رایا بیمارروانی یا بیمار فیزیکی می دانند اما این ها دو حالت دارند وبه آن  بای پولار(دوقطبی)می گویند چرا که زمانی در حال نشئگی و زمانی در حالت خماری هستند ،بنابراین هم جسم و هم روان باید درمان شود ،حالاروان چیست و چگونه ساخته می شود ؟برای این که بفهیم برای چه به این دنیا آمده ایم و به کجا می رویم و چه می خواهیم بکنیم ، تفکر درست (جهان بینی )لازم است .آنهایی که فقط به لحاظ روانی اعتیاد را درمان می کنند آن ها فقط یک خط ترمز هستند و نقش ترمز را دارند . در صحبت قبلی گفتم که یک سری چیزها برای جسم ما حرام است (در سی دی نفس 1و2و ابتدای نفس 3)اما مسئله فقط این نیست یک سری چیزها هم برای نفس حرام است و آن وقتی است که هر موجودی می خواهد از خط قرمز ها عبور کند .

خط قرمزهاچیست ؟

خانم فاطمه : قوانین الهی که خرد جهانی به آن اعتقاد دارد و آنها خط قرمز هستند .چگونه روان را بسازیم .ما مثلث درمان داریم ،که دارای سه ضلع جسم وروان وجهان بینی است ،چرا مثلث است چون برای ساختن هر ضلع به دوضلع دیگر نیاز است و. برای ساختن روان به جسم وجهان بینی سالم نیاز است ،برای جسم به جهان بینی و روان سالم نیاز است و برای جهان بینی  به جسم وروان سالم نیاز است.بارها تاکیدشده برای جسم سالم موادغذایی سالم وطبیعی و ورزش و خواب به موقع احتیاج است و برای جهان بینی که همان تفکر و دیدگاه ما به زندگی است که با به تعادل رساندن ان می توانیم روان سالمی داشته باشیم ونیز به جسم سالم نیاز است .

همسفر بهار :اگر خداوند وعده داده است دروغ نیست وشعر شیر که از بز به سبو ریختی .....آب در آن شیر درآمیختی .......را یادآوری کردند،به این معنی که همان آبی که به شیر ریختی همان سیل می شود و همه چیز را ازبین می برد پس وقتی گفته می شود وای برکم فروشان واقعاَوای برکم فروشان .بعد راجع به اقتصاد مقاومتی گفتند که تکلیف ما ایرانیان چیست ؟ و هشتاددرصد جنسی که به عنوان جنس مارک فروخته می شود همان جنس ایرانی است که به آن اتیکت مارک بودن را زدند و این هدر دادن پول تنبیه ایی برای مشتری است و از طرفی برای فروشنده هم مشکلاتی به بار خواهد آورد .فروختن شیره چغندر به جای شیره انگور ،مصرف بی رویه آب و مواجه فرزندانمان باکمبود آب همگی نمونه هایی است که تنبیه ایی برای خود ماست در عوض عمل ناسالمی که انجام دادیم.

خانم فاطمه :پس وقتی کلمه وای بر کم فروشان ،دروغگویان و......ذکر می شود ،این وای همان آثاری است که بعد در زندگی یقه خودمان را می گیرد و دچار انواع واقسام بیماری ها و سر طان ها و بیماری روانی می شویم .

همسفر محبوبه : برای یک سری اجناس ایرانی خوب می شود جنس ایرانی تهیه کنیم اما وسایلی چون وسایل برقی ،پیش آمده که با خرید آن مجبوریم به میزان پولی که دادیم خرجش کنیم ودارای کیفیت نیستند ؛جنس های  ایرانی در ابتدای کار برای جلب مشتری باکیفیت هستند ولی کم کم کیفیت تولید های بعدی کاهش می یابد.، در این موارد چه باید کرد؟

خنم فاطمه :آقای مهندس بیشتر در مورد پوشاک وکیف وکفش و این موارد صحبت کردند اما در مورد وسایلی که باید مدت طولانی استفاده کنیم مسلماَ باید نوع باکیفیت و بادوام ایرانی و ولو جنس خارجی تهیه کنیم  و نخریدن جنسی که کیفیت ندارد باز تنبیه ایی برای متقلب هاست.

همسفر بهار: این تنبیه را خودمان به سر خودمان آوردیم با خرید جنس مارک شما فکرمی کنی جنس خوب می خری ،تولیدکننده خوب ایرانی هم یادگرفته جنس خودرا تحت مارک خارجی ارائه دهد .بابت آن تفکری که داریم این مشکلات هست .

خانم فاطمه :هم تولیدکننده و هم مصرف کننده در یک چرخه غلط افتاده اند.

همسفر بهار :خیال نکنید ظالم سالم است ،خوشبختی مقیاس های دیگری دارد و به داشتن پول نیست و باید به فکر آحاد جامعه باشیم اگر بخواهیم سوء استفاده کنیم مطمئن باشیم که سیستم کائنات حساب وکتاب دقیقی دارد همه چیز و همه کس را کنترل میکند و روز حساب می رسد وباید حساب پس بدهید.اشاره ایی به کتاب ادموند وهلیا داشتند و گفتند به چیزی دستور نمی دهیم این قانون هستی است که اجرا می گردد .

خانم فاطمه : برای همین هاست که می گویند همه چیز حساب وکتاب دارد ،خودمن با شنیدن این تقلب ها در مورد شیره انگور و طرز تهیه آبلیمونسبت به همه چیز حساس شده وشاید هم نوعی وسواس پیداکردم و اینگونه موجب بی اعتمادی ها می شوند. پس این ها مصداق هایی هستند که باید عمل سالم انجام گیرد ودر زندگی رعایت شود که متاسفانه انجام نمی گیردو بیشتر دنبال پول هستند تااین که چگونه واز کجا و چه راه حلالی پول بدست بیاورند.

بنابراین ماباید حتی در کوچکترین کارها مثلاَ در یک چای درست کردن نیز کار را درست انجام دهیم تا موج ما در اطرافیان نیز تاثیر گذارد و خانواده درست حرکت کند چراکه جامعه سالم از همین خانواده های سالم  تشکیل می شود .

همسفر زهرا: اخیراَ سطل ماستی خریدم که ته آن سیاه رنگ و تلخ بوده است که این هم نمونه تقلب در فروش ماست بوده است .

همسفرنسیم : همه این موارد درست است و حقیقت دارد اما از خانم سودابه شنیدم که می گفتند ،ما باید تغذیه مان سالم باشد و زمانی که تصمیم می گیرم فقط یک قدم جلو برویم ،این یک قدم ها در نهایت در کار ما نتیجه می دهد .

همسفر بهار :بابت کسب انرژی چه کنیم ؟ قبلاَگفتیم نفس چگونه انرژی می گیرد ؛از نور(تصویر)،صوت و حس(تفکر).تصاویر می توانند هم انرژی بگیرند و هم انرژی بدهند،این تصاویر هم مثبت هستند و هم منفی . تصاویر دودسته هستند :تصاویرفیزیکی در جهان که همان عکس وفیلم ها است و دسته دیگر تصاویری که در ذهن خلق می کنیم .می گویندتصاویردر خواب هم بر روی ذهن تاثیر می گذارد.بعضی افراد چیزهایی را در ذهن خودخلق و چنان بزرگ می کنند و آن را به غولی تبدیل می کنند که این غول به جونشان می افتدو آنها را نابود می کند ،مثلاَکسی که قصد خودکشی دارد ابتدا این خودکشی را درذهن تصویر کرده یعنی در ذهن خود خودکشی کرده تا توانسته به خودکشی دست بزند وکسی که در خودکشی ناموفق شده هم در ذهن خودش نخواسته که خودکشی کندو یا مثال اتللو در نمایشنامه شکسپیر که اتللو فقط به خاطر اینکه در ذهنش فکرمی کرد معشوقه اش به او خیانت کرده است باعث شد او را خفه کند.بنابراین بایدتفکر مثبت باشد تا تصاویر خوب در ذهن خلق شود وگرنه در بدترین حالت مارا نابود می کند.

همسفر اکرم:آیاتصور و حتی فکرهای منفی که ذهن می سازد ،می تواند براثر کمبود مواد لازم بدن باشد؟

همسفر بهار : چون خودم این مشکل را داشتم و حس کردم ،فقط می توان گفت سه چیز در ایجاد این حالات موثراست ترس ،منیّت وناامیدی . بنابر صحبت آقای امین ذهن شما حصاری ندارد و هرکس وچیزی وارد آن می شود.سعی کنید افکار را کنترل کنید.

همسفرنسیم:من فکر می کنم مربوط به خمر بدن است وقتی خمر درست ترشح نشود این تصورات منفی به ذهن می آید و خمر هم با تغذیه وورزش و جهان بینی صحیح  درست می شود.

خانم فاطمه: افکار منفی به ذهن می آیند ما در ذهن تقویت کننده داریم می توانیم فکری را به قدری بزرگ کنیم تا همان اتفاق بیفتد و گفتیم جهان بینی برگرفته از جسم وروان است یعنی آنچه در ذهن وفکر من است و از دیدگاه من می گذرد جهان بینی را تشکیل می دهد.ممکن است در جسم من اشکالی باشد که برتفکر من تاثیر دارد یا روان مشکلی دارد که بر جهان بینی من تاثیر می گذارد. مشکل جسم مربوط به سیستم ایکس است که هورمون ها را ترشح می کند و باعث نشاط یا غم می شود.شاید هم سیستم خمر بالاوپایین دارد و درست ترشح نمی شود.البته بعد از زایمان هورمون های بدن به هم می ریزد و روی افکار اثر دارد.ما خودمان برخی مواقع خودمان را می ترسانیم مثلایک عفونت کوچک که دربخشی از  بدن ما بوجود می آید به حدی آن را بزرگ می کنیم و به ان قدرت می دهیم که اگر ادامه پیدا کند همان که در ذهن ماست به وقوع می پیوندد.پس باید فکر مثبت را جایگزین کنیم و با خود بگویید فرض هم حالا یک بیماری دارم انشاالله درمان می شود و را ه حل دارد و دلیلی ندارد که بترسم .به هر حال بیماری ومرگ هست ولی این دلیلی نیست که زندگی را از ما بگیرد ،حالا که هستم دنبال راه حل باشم واگر هم راه حل نیست با ماتم گرفتن درست نمی شود.

همسفر بهار :یعنی فکرکنم من در درمان آن بیماری موفق هستم .

همسفرافسانه : وقتی برای  اطرافیان و یا یکی از بستگان اتفاق ناگواری پیش می آمد آن را به بچه های خودم تعمیم می دادم و ناخودآگاه فکر می کردم چنین اتفاقی برای فرزندانم خواهد افتادو به قدری رنج می بردم که می خواستم خودم را خفه کنم ،اما با کنگره آمدن و آگاهی یافتن به من کمک کرد تا زمانی که فکر منفی به ذهنم می آمد سریع با کلماتی ضد آن را جایگزین کنم وبه تدریج دیگر آن افکار بسیار کم رنگ شدندو بسیار خوشحال هستم .

همسفر محبوبه : بله من هم با جایگزینی افکار مثبت توانستم افکار مزاحم و منفی را از خود دور کنم شاید هم نتوانیم همه آن ها را از بین ببریم اما کم کم محو می شوند .همچنین آقای امین میگویند اکثر افکار منفی به خاطر ترس است و ترس ناشی از بی ایمانی است ،اگر به خدا ایمان داشته باشیم و با خودبگوییم من راه راست را درپیش می گیرم وتلاش می کنم و تقدیر من هرچه هست همان رقم می خورد و انشاالله آنچه صلاح من است رخ خواهد دادو باید به حدی قوی باشم که اگر حتی اتفاق ناگواری هم برای من پیش آید حتماَحکمتی داردو دیگر این که نفس خود را سرگرم کنیم و خود را به کاری مشغول کنیم تا بتوانیم برافکار منفی غلبه نماییم .

همسفر عذرا:من هم با کمک از آموزش های کنگره توانستم ،مادرم را برای تحمل بیماری برادرم دلداری داده تا بی تابی نکنندو خودم بر نگرانی ها یم غلبه کنم.

خانم فاطمه :آقای مهندس می گویند ناامیدی انسان را فلج می کند ،حتی اگر دلخوشی هم ندارید الکی خوش باشید و امید را از دست ندهید. ناامیدی بازتاب فکرهای خودمان است ،پس مثبت فکر کنیدو سی دی امواج بازدارنده و ذهن را گوش کنید بسیار موثر است.آقای مهندس گفتند خوشا به حال کسانی که به دل نمی گیرند و سخت نمی گیرند و از مسائل عبور می کنند و دشمنان خود را به دوست تبدیل می کنند .از خطای دیگران بگذریم تا موج گذشت ما زندگی را گلستان کند و برکت به زندگی بیاوردوبدانم  تا زمانی که قساوت در دل بکارم همان را درو خواهم کرد و این یک اصل در کائنات است .

همسفر محبوبه :  تصاویری که در خواب می بینیم خیلی مهم است برخی تصاویرهم  کابوس هستند که ما را اذیت می کنند .دومدل خواب داریم:خواب ارادی و خواب غیراردای . اکثر خواب آدم ها غیر ارادی است .خواب ارادی مخصوص خواص وبزرگان و عرفا است اما یک سری آدم ها با مصرف مواد می توانند به چنین خواب های بروند و مثال ال اس دی را زدند .تصاویر مورد علاقه خود را باهدف نگاه کنید هم در بیداری و هم در عالم خواب . در عالم خواب را تاکید کردند چرا که به آرشیو خفته دست می یابیم البته خیلی هم حساس نشوید چون احتمال دارد که این آرشیو خفته چنان وحشتناک باشد که وقتی به آن رسیدید ممکن است شمارا بسیار اذیت کندو شاید به دیوانگی برسید.

خانم فاطمه : بله حکمت بسته بودن آرشیو همین است شاید با یافتن آن مجنون شویم .آرشیو خفته مربوط به کهن گذشته ماست و عده خاصی می توانند آنرا ببینند ولی مثل ماها ممکن است با دیدن آن تعادل از دست بدهیم . برای رسیدن به آرشیوخفته ریاضت و تزکیه لازم است.

همسفر محبوبه: چیزی که دوست دارید وهدف شماست در ذهن تصور کنید .بر روی  تصاویر در خواب فکر کنید و نگویید الکی است ولی نباید از آن هم بترسید .همیشه شنیده ام که خداوند از آینده خبر می دهد آیا عرفا وبزرگان وخواص که به آرشیو خفته خود دست می یابند نیز توانایی پیشگویی آینده را دارند؟

خانم فاطمه: تا جایی که خداوند اجازه دهد امکان دارد.

همسفر زهرا:فکری به ما الهام می شود که مثلاَدزد می آید ، اگر با پذیرا بودن آن بگوییم چه چیز می خواهی ؟ از آن فکر رها می شویم .

خانم فاطمه : بله آقای مهندس دقیفاَهمین را می گویندو در خواب هم همین کار رابکنید و نگذارید ترس برشما غلبه کند.

همسفر محبوبه:انسان باید بر روی دو مسئله متمرکز شود و فکر کند؛ یکی زندگی دنیا و دیگری آخرت و طبق فرمایش حضرت علی که می گویند در دنیا چنان کن که همیشه زنده ایی و برای آخرت چنان کن که لحظه ی بعد از این جهان خواهی رفت ،اینگونه باشید.ما باید کارها راطبق روال و در صراط مستقیم انجام دهیم تا به نتیجه برسیم .هر کاری می خواهیم انجام دهیم باید با جسمیت وعمل ما مطابقت داشته باشد .امکان ندارد نیرویی در جهت نیروهای الهی و صراط مستقیم حرکت کند و مورد حمایت خداوند قرارنگیرد . وعده وحمایت خدا دروغ نیست . خدا شیطان را برای این گذاشته است تا هرکسی ادعا می کند عاشق خداست و گفت کارم درست است ،شیطان اورا امتحان کند وبسنجدآیا راست می گوید یا نه لاف است که می زند . خصوصاَ وقتی تغییر جهت می دهیم و می خواهیم در صراط مستقیم قرارگیریم هم نیروهای بازدارنده شما را نگه می دارند و هم نیروهای الهی سریع راهت نمی دهند اول امتحانت می کنند که آیا می توانی از آزمایش الهی بیرون بیایی و این زمان می برد و زمانش که برسد هم شیطان کنار زده می شود و ناامید می گردد و هم مسیر الهی باز می گردد . در وجود انسان ترس هایی هست که به صورت کابوس می آید مثل ترس از دزد ،ولی ذره ذره با رفتاری که در بیداری انجام می دهیم کم خواهند شد وزمانی که به آگاهی و شعور برسیم از بین می روند .جمله پایانی را دقت کنید«ایمان والله شمارا در سرمای زیر 60درجه و گرمای سوزان کویر حفاظت می کند . آمدن به این جهان دودلیل دارد یکی خواست (خودمان)و دیگری فرمان (الله).»

 

هفته آینده : سی دی مستان ، وادی دوم

 

شاد باشید.

 

 تاریخ : جمعه 1 بهمن 1395 | 12:31 ب.ظ | نویسنده : همسفر حکمت | نظرات

  • paper | شوم | پارک ایران